Lista książek zgłoszonych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2012

Jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2012 obradowało 13 marca  we Wrocławiu. Jurorzy przedstawili listę ponad 100 książek poetyckich, zgłoszonych przez wydawców, które spełniają wymogi formalne regulaminu nagrody.

Silesius zostanie w tym roku przyznany po raz piąty. Nagroda wręczana jest w trzech kategoriach – za całokształt twórczości (100 tys. złotych), za książkę roku (50 tys. zł) i za debiut roku (20 tys. zł). Prawo do zgłaszania książek do Nagrody w kategoriach: książka roku i debiut roku mają: wydawnictwa oraz członkowie jury, w kategorii za całokształt – jedynie jurorzy.

– Cieszymy się, że Silesius stał się jedną z najważniejszych nagród literackich w Polsce. W tym roku po raz pierwszy zgłoszono do Nagrody Sielsius dwie książki wydane za granicą – w Czechach i Wielkiej Brytanii – mówił Michał Janicki, wiceprezydent Wrocławia.

– W tym roku mamy 110 zgłoszonych książek, w tym 27 debiutantów – mówił prof. Jacek Łukasiewicz, przewodniczący jury. – Na tym etapie możemy jedynie mówić o tym, co widzimy – dodał. – W  porównaniu z latami ubiegłymi dostajemy co raz ładniejsze książki, luksusowo wydane, na pięknym papierze.

Kolejne posiedzenie jury Silesiusa 16 kwietnia. Wtedy poznamy nazwisko poety wyróżnionego nagrodą za całokształt twórczości, siedem książek nominowanych do nagrody za książkę roku i trzy nominowane do w kategorii debiut roku.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 19 maja podczas uroczystej gali we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

 

 

LISTA KSIĄŻEK ZGŁOSZONYCH DO

WROCŁAWSKIEJ NAGRODY POETYCKIEJ SILESIUS 2012

  1. Badura Marcin, „Dospowiadane” /Wydawnictwo Kwadratura/
  2. Bajorowicz Karol, „alteracje albo metabasis” /Urząd Miejski w Bielsku-Białej/ DEBIUT
  3. Baron Rafał, „Listy do nienarodzonego dziecka” /Stowarzyszenie Literackie im.K.K. Baczyńskiego/ DBIUT
  4. Bąk Tomasz, „Kanada” / Wydawnictwo WBPiCAK/                 DEBIUT
  5. Bereza Henryk, „Zgłoski” /Wydawnictwo FORMA/
  6. Bierut Jacek, „Frak człowieka” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  7. Bira Szymon, “Podręcznik królowej” /ATUT/
  8. Blicharz Renata, „Kołderka z białego marmuru” /Wydawnictwo RB/
  9. Boczkowski Krzysztof, „Lata i dni” /Wydawnictwo Adam Marszałek/
  10. Bonarska Joanna, „zmienność funkcji” /Wydawnictwo Myślnik/ DEBIUT
  11. Bromboszcz Roman, „Hz” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  12. Chorabik Marek, „A jeśli wiemy?” /Warszawska Firma Wydawnicza/
  13. Chyła Karolina, „Debiut przed debiutem” /Wydawnictwo Nisza/    DEBIUT
  14. Ciemnołoński Krzysztof, „Eskalacje” /”Zeszyty Poetyckie”/
  15. Czaja Michał, „Bo to nowa krytyka będzie o miłości”  /Staromiejski Dom Kultury/  DEBIUT
  16. Czarnocki Hubert, „Opowieść” /”Zeszyty Poetyckie”/
  17. Czcibor-Piotrowski Andrzej, „Autoportrety” /ATUT/
  18. Dakowicz Przemysław „Place zabaw ostatczenych” / TOPOS/
  19. Dalasiński Tomasz, „Porządek i koniec” /MaMiKo/
  20. Dwojnych Anna, „Gadu, gadu” /MaMiKo/ DEBIUT
  21. Dziczek Patrycjusz, „Polowanie na malinowy śnieg” /Wydawnictwo MEANDER/ DEBIUT
  22. Dziechciarz Olgierd, „Mniej niż zło” /MaMiKo/
  23. Eidel Filip Jakub, „Eleo” /ATUT/
  24. Engelking Leszek „Muzeum dzieciństwa” /Wydawnictwo WBPiCAK/
  25. Fietkiewicz-Paszek Izabela, „Próby wyjścia” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  26. Fox Marta, „Rozmowy z Miró” /MaMiKo/
  27. Fuchs Adam, „Widząc czas” /Wydawnictwo Kwadratura/ DEBIUT
  28. Gawin Rafał, „Wycieczki osobiste/Code of change” / Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/ DEBIUT
  29. Glazik Mirosław Antoni, „Senne erotyki” /Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych „Krukowiak”/
  30. Glińska Ewa Izabella, „pomiędzy” /Zeszyty Poetyckie/
  31. Góra Konrad, „Pokój widzeń” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  32. Hartwig Julia, „Gorzkie żale” / Wydawnictwo a5/
  33. Honet Roman, „Piąte królestwo” /Biuro Literackie/
  34. Jankowski Zbigniew, „Zaraz przyjdzie” /TOPOS/
  35. Jarosz Łukasz , „Wolny ogień” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  36. Jasina Zbigniew, „Inne światło” /Wydawnictwo FORMA/
  37. Jęcek Bogumiła, „Czarne koronki” /Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie/  DEBIUT
  38. Jurzysta Marcin, „Ciuciubabka” /Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/ DEBIUT
  39. Kamecki Franciszek, „Kuglarz i świadek” /MaMiKo/
  40. Kawecki Jacek, „Efekt placebo” /Instytut Mikołowski/
  41. Kitsch Samantha, „Ulubiony sport” /Instytut Mikołowski/
  42. Klary Beata Patrycja, „Zabawa w chowanego” /”Zeszyty Poetyckie”/
  43. Kobierski Radosław, „Drugie ja” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  44. Koehler Krzysztof, „Od morza do morza” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  45. Kopyt Szczepan „Buch” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  46. Kotara Janusz, „Podanie Światła Innej Ciemności” /Instytut Mikołowski/
  47. Kotłowski Maciej, „noc kumania” /Wydawnictwo MEANDER/ DEBIUT
  48. Krawiec Justyna, „Chłód” /Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi/ DEBIUT
  49. Korzeniewska Paulina, „Usta Vivien Leigh” /”Bramasole”/  DEBIUT
  50. Kukorowski Jacek, „Tagi” /”Zeszyty Poetyckie”/  DEBIUT
  51. Kwiatkowski Rafał, „Twarde O” /Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. T. Karpowicza/   DEBIUT
  52. Kwidzyński Kamil „Sezon arktyczny” /”Zeszyty Poetyckie”/  DEBIUT
  53. Latawiec Bogusława, „Gdyby czas był ziemią” /TOPOS/
  54. Lesiński Krzysztof J., „Grzechy najwspanialsze” /MaMiKo/
  55. Lipińska Elżbieta, „Rejestry” /Teatr Mały w Tychach/
  56. Lisowski Krzysztof, „Nicości, znikaj” /Instytut Mikołowski/
  57. Lizoń Daniel, „Ciężki rock” /Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu/
  58. Łęczuk Paweł, „Delta wsteczna” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ DEBIUT
  59. Makowski Piotr, „Soundtrack” /Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. T. Karpowicza/
  60. Markiewicz Grażyna, „Listy różne II” /UNIVERSITAS/  DEBIUT
  61. Matlachowska-Pala Joanna, „Telegram Eklezjasty” /MaMiKo/
  62. Matuszkiewicz Antoni, „Opisanie małego świata” /Wydawnictwo Miniatura/
  63. Mączka Jacek, „Zwarzone mrozem czyżnie” /MaMiKo/
  64. Melecki Maciej, „Szereg zerwań” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  65. Mestwin Andrzej, „Być może Coś innego” /Oficyna Wydawnicza Tysiąclecia/ DEBIUT
  66. Michałowski Piotr, „Cisza na planie” /Wydawnictwo FORMA/
  67. Miłek Ewa, „Miękkie, święte i ciepłe” /Oficyna Wydawnicza Tysiąclecia/ DEBIUT
  68. Miniak Robert, „Drzewostany” /Wydawnictwo Kwadratura/
  69. Mitzner Piotr, „Kropka” /tCHu/
  70. Modrakis Anna Kalina, „Prześwietlenie” / Stowarzyszenie Salon Literacki/
  71. Nazaruk Katarzyna, „Żona Beduina” /Instytut Wydawniczy „ŚWIADECTWO”/ DEBIUT
  72. Ostrowska Eda, „Dojrzałość piersi i pieśni” /Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN”/
  73. Owczarek Przemysław, „Pasja” /Wydawnictwo WBPiCAK/
  74. Pacześniak Jakub, „W ciemności słowa” /Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu/
  75. Pado Dariusz, „Siedem + Siedem + Siedem” /Wydawnictwo „Austeria”/
  76. Parys-White Dana, „Z perspektywy parapetu” /ADATREE Publishing/
  77. Pasewicz Edward. „Pałacyk Bertolta Brechta” /EMG/
  78. Piotrowski Michał, „Piszę do ciebie pogrążony w żalu” / Lampa i Iskra Boża/
  79. Pląder Halina, „Rozsypanka” /Wydawnictwo FORMA/  DEBIUT/
  80. Podgórnik Marta, „Rezydencja Surykatek” /Biuro Literackie/
  81. Raczyński Adam, „Słońce Północy” /Stowarzyszenie Literackie im.K.K. Baczyńskiego/
  82. Radziewicz Teresa. „Sonia zmienia imię” /Wydawnictwo Kwadratura/
  83. Raszka Helena, „Głosy w przestrzeni” /Wydawnictwo FORMA/
  84. Robert Maciej, “Collegium Anatomicum / Wydawnictwo WBPiCAK/
  85. Roszak Joanna, „Wewe” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  86. Roszkowski Wojciech, „kulki rtęci” /Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy/
  87. Rybicki Robert, „Masakra kalaczakra” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  88. Różańska Marta, „Na tchnienie” /Kongres Polaków w Republice Czeskiej/ DEBIUT
  89. Ryst Dorota, „Punkty przecięcia” / Stowarzyszenie Salon Literacki/
  90. Sikorski Cezary, „Monadologia stosowana” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  91. Cezary Sikorski,  „Wyimki z Elegii dujnejskich R.M. Rilkego”,  Cerebież-Tarabicki Przemysław, „Szkice z życia materii martwej.” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  92. Sendecki Marcin, „Farsz” /Biuro Literackie/
  93. Skolasińska Agnieszka, „Znikanie” /Wydawnictwo Kwadratura/ DEBIUT
  94. Słowik Aleksandra, „Kolejność stron” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  95. Styczeń Janusz, „Furia instynktu” /Biuro Literackie/
  96. Suchanek Jerzy, „Folklor polski” /Instytut Mikołowski/
  97. Szymaniak Michał, „Rozrywka” /Staromiejski Dom Kultury/  DEBIUT
  98. Tański Paweł, „Mikrotony” /MaMiKo/
  99. Tkaczyszyn-Dycki Eugeniusz, „Imię i Znamię” /Biuro Literackie/
  100. Tomczyszyn-Harasymowicz Agnieszka, „gównazjum.pl” /Towarzystwo Słowaków w Polsce/
  101. Tomsia Teresa, „Kamyki. Elegie i krótkie żale” / Wydawnictwo WBPiCAK/
  102. Tulik Jan, „Szepty przy początku świata” /Wydawnictwo Adam Marszałek/
  103. Wageman Izabela, „W oszukiwaniu snu” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ DEBIUT
  104. Wiczkowski Bartosz, „Północna strona” /Miejska i Powiatowa Biblioteka w Będzinie/ DEBIUT
  105. Wiśniewski Marek, „Niepotrzebne skreślić” /Wydawnictwo FORMA/
  106. Wojciechowicz Zbigniew, „Orwo” /Wydawnictwo FORMA/
  107. Wolniak Zbożydarzyc Henryk, „Miłuje” /Wydawnictwo Miniatura/
  108. Woźniczka Jarosław, „Nieodwracalne” /MaMiKo/
  109. Zając Katarzyna, „Pęknięcia” / Stowarzyszenie Promocji Kultury „Liberum Arbitrium”/      DEBIUT
  110. Zechenter Katarzyna, „W cieniu drzewa. Wiersze” /Wydawnictwo „Austeria”/
  111. Żukowska-Rumin Irena, „Alexandreis” /Zakład Poligraficzny SAM-WIL/

 

 

 

Komentarze

komentarzy

Powiązane wpisy

Tagi

Udostępnij