Limeryki Rusinka

 

Polecamy wydane przez Agorę „Limeryki i inne wariacje” Michała Rusinka. To zabawne limeryki, kolędy, piosenki, pozdrowienia z pocztówek i wiele innych wariacji.

Michał Maciej Rusinek (ur. 31 stycznia 1972 w Krakowie) – literaturoznawca, tłumacz, pisarz. Sekretarz Wisławy Szymborskiej.

Michał Rusinek został sekretarzem Szymborskiej dzięki pośrednictwu jej znajomej, Teresy Walas, która była promotorką pracy magisterskiej Rusinka i poleciła go Szymborskiej. Sekretarzem został wkrótce po otrzymaniu przez poetkę nagrody Nobla i był nim do jej śmierci.

W latach 1991-1996 studiował polonistykę na UJ. W 2002 otrzymał stopień doktorski na podstawie pracy Między klasyczną retoryką a ponowoczesną retorycznością, habilitację otrzymał w 2013 roku, na podstawie książki Retoryka obrazu. Przyczynek do percepcyjnej teorii figury. Jest adiunktem w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ.

W 2014 roku został ambasadorem kampanii promującej orzeszki firmy Felix, za co został skrytykowany przez część środowiska polskich dziennikarzy i blogerów.