Silesius 2015 – lista książek

Text_2

Wrocławska Nagroda Poetycka „Silesius”

Lista książek zakwalifikowanych do konkursu w 2015 roku w kategoriach „Książka roku” i „Debiut roku”.

 

Książka roku

  1. Marcin Badura, „Niemcy” /Dom Literatury w Łodzi/
  2. Monika Banaś, „Daj płynąć obłokom” /Wydawnictwo Miniatura/
  3. Justyna Bargielska, „Nudelman” /Biuro Literackie/
  4. Wojciech Boros, „Pies i pan” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
  5. Czesław Borsowski, „Przeźroczysty instrument” /Klub Otwartej Kultury w Kłodzku/
  6. Kzimierz Brakoniecki, „Amor fati” /Wydawnictwo FORMA/
  7. Kazimierz Brakoniecki, „Terra nullius” /Biblioteka Publiczna w Gołdapi/
  8. Grzesiek Bursztyński, „Gołębie rozmowy” /Wydawnictwo Mamiko/
  9. Maciej Cisło, „Niższe studia” /Wydawnictwo FORMA/
  10. Przemysław Dakowicz, „Boże klauny” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  11. Krystyna Dąbrowska, „Czas i przesłona” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/
  12. Patryk Doliński, „Samotnia” /Zeszyty Poetyckie/
  13. Łucja Dudzińska, „Membrana”. Cyrkulacje” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  14. Olgierd Dziechciarz, „Przewrócona ósemka” /Wydawnictwo Mamiko/
  15. Mirosław Dzień, „Axis mundi” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  16. Barbara Elmanowska, „Próby generalne” /Wydawnictwo Mamiko/
  17. Zygmunt Ficek, „Rękopis” /Wydawnictwo eSPe/
  18. Piotr Gajda, „Golem” /Instytut Mikołowski/
  19. Magdalena Gałkowska, „Fantom” /Teatr Mały w Tychach/
  20. Adrian Gleń, „Re” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  21. Jerzy Górzański, „Wszystko jest we wszystkim” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  22. Christopher Gretkus, „Czarne światło. Puff of black” /Christopher Gretkus/
  23. Roman Honet, „Świat był mój” /Biuro Literackie/
  24. Joanna Janda, „Lingum vitae” /Wydawnictwo Miniatura/
  25. Piotr Janicki, „Wyrazy uznania” / Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza/
  26. Zbigniew Jankowski, „Biała przędza” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  27. Łukasz Jarosz, „Świat fizyczny” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/
  28. Krzysztof Jaworski, „byłem” /Biuro Literackie/
  29. Dawid Jung, „Poemat o mówieniu prawdy” /Zeszyty Poetyckie/
  30. Marcin Jurzysta, „Abrakadabra” /Dom Literatury w Łodzi/
  31. Przemysław Karpiński, „ejakulacje” /Zeszyty Poetyckie/
  32. Wojciech Kass, „Ba!” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  33. Izabela Kawczyńska, „Chłopcy dla Hekate. 40 elegii” /Wydawnictwo Kwadratura/
  34. Krzysztof Kędzior, „Port Rebelion” /Wydawnictwo Miniatura/
  35. Witold Kiejrys, „Elis” /Wydawnictwo Mamiko/
  36. Tadeusz Kijonka, „44 sonety brynowskie (z obrazami Jerzego Dudy-Gracza)” /Wydawnictwo Sonia Draga/
  37. Samantha Kitsch, „Wszystko jest kleptomania” /Wydawnictwo Kwadratura/
  38. Samantha Kitsch, „Kolaże kolarzy” /Dom Literatury w Łodzi/
  39. Beata Patrycja Klary, „Misterium solitera” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  40. Natalia Komarow, „Gocław, Saska Kępa, Śródmieście” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
  41. Jerzy Kronhold, „Szlak jedwabny” /Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy/
  42. Robert Król, „O wchodzeniu w ogień” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  43. Magdalena Krytkowska, „Jestem Alice” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  44. Urszula Kulbacka, „Tanzen, tanzen” /Dom Literatury w Łodzi/
  45. Jan Kurowicki, „Migotanie osobowości” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  46. Gabriela Kurylewicz, „Rymki” /Fundacja Forma/
  47. Krystyna Lars, „Zaprosimy do nieba cały świat” /Wydawnictwo „Tytuł”/
  48. Agata Ludwikowska, „Sezon w sobie” /Dom Literatury w Łodzi/
  49. Robert Rybicki, „Dar Meneli” /PROTIMLUV/
  50. Zbigniew Machej, „Mroczny przedmiot podążania” /Biuro Literackie/
  51. Mieczysław Machnicki, „Jest tylko gradobicie i deszcz perseidów” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  52. Natalia Malek, „Szaber” /Staromiejski Dom Kultury/
  53. Jakobe Mansztajn, „Studium Przypadku” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  54. Sławomir Matusz, „Piosenka o okienkach. Podwórko Szpilmana” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  55. Jacek Mączka, „Dróżnik” /Wydawnictwo Mamiko/
  56. Maciej Melecki, „Podgląd zaniku” /Instytut Mikołowski/
  57. Jarosław Mikołajewski, „Wyręka” /Wydawnictwo Literackie/
  58. Agnieszka Mirahina, „Widmowy refren” /Wydawnictwo FORMA/
  59. Franciszek Nastulczyk, „Milion mściwych okruchów” /Instytut Mikołowski/
  60. Feliks Netz, „Krzyk sowy” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  61. Andrzej Niewiadomski, „Pan Optico. Wiersze trzech sezonów” /Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza/
  62. Leszek Nord, „Rozbitek” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  63. Ewa Elżbieta Nowakowska, „Nareszcie” /Wydawnictwo FORMA/
  64. Halszka Olsińska, „Bliskie spotkania” /Wydawnictwo FORMA/
  65. Aleksandra Opalińska, „Dźwięki ukryte” /Wydawnictwo Miniatura/
  66. Marcin Orliński, „Tętno” /Dom Literatury w Łodzi/
  67. Sławomir Ortyl, „Scenki z życia” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
  68. Ewa Parma, „Przysiółek zwany czułością” /Wydawnictwo Miniatura/
  69. Jerzy Pawłowski, „Wszystko dla mojej Matki. Powieść wierszem i prozą” /Wydawnictwo EKWITA/
  70. Piotr Piaszczyński, „Przerwa w podróży” /Wydawnictwo Mamiko/
  71. Tomasz Pietrzak, „Umlauty” /Wydawnictwo FORMA/
  72. Michał Piętniewicz, „Na oścież” /Zeszyty Literackie/
  73. Adam Pluszka, „Zestaw do besztań” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  74. Paweł Podlipniak, „Madafakafares” /Galeria Literacka BWA w Olkuszu/
  75. Jacek Podsiadło, „Przez sen” /Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN/
  76. Małgorzata Południak, „Liczby nieparzyste” /Wydawnictwo FORMA/
  77. Janusz Pyziński, „Spóźniony o zegar /Wydawnictwo Miniatura/
  78. Teresa Radziewicz, „Rzeczy pospolite” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  79. Maciej Robert, „Księga meldunkowa” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  80. Teresa Rudowicz, „Błędne ognie” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  81. Jarosław Marek Rymkiewicz, „Pastuszek Chełmońskiego /Wydawnictwo SIc!/
  82. Dorota Ryst, „Część planu” Stowarzyszenie Salon Literacki/
  83. Janusz Ryszkowski, „Stacja przedostatnia” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  84. Bartosz Sadliński, „Korytarz przyjmie pośpieszne kroki” /Wydawnictwo „Pod Tytułem”/
  85. Karol Samsel, „Więdnice” /Wydawnictwo FORMA/
  86. Paweł Sarna, „Pokój na widoku” /Wydawnictwo FORMA/
  87. Eliza Segiet, „Myślne miraże”  /Wydawnictwo Miniatura/
  88. Marcin Sendecki, „Przedmiar robót” /Biuro Literackie/
  89. Cezary Sikorski, „Według Józefa” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  90. Krzysztof Siwczyk, „Dokąd bądź” /Wydawnictwo a5/
  91. Piotr Sobolczyk, „Obstrukcja insługi” /Dom Literatury w Łodzi/
  92. Dariusz Sośnicki, „Spóźniony owoc radiofonizacji” /Biuro Literackie/
  93. Wanda Spalińska, „Gdzie jest Izolda” /Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego/
  94. Wojciech Stamm, „Pieśni i dramaty patriotyczne i osobiste” /Wydawnictwo FORMA/
  95. Magdalena Stawowy-Żegalska, „Sama z sobą” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
  96. Jan Strządała, „Pamięć ciała bawi się moim sercem” /Wydawnictwo Jan Strządała/
  97. Bartosz Suwiński, „Uroczysko” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  98. Barbara Szczepańska, „Wierszyki dla Weroniki czyli jak to Pies zapowiadał pogodę i inne historie” /Oficyna Wydawnicza „Impuls”/
  99. Piotr Szewc, „Cienka szyba” /Wydawnictwo Literackie/
  100. Jolanta Sztejka, „Inspiruje mnie życie” /Instytut Wydawniczy „Świadectwo”/
  101. Janusz Szuber, „Tym razem wyraźnie” /Wydawnictwo Literackie/
  102. Szymon Szwarc, „Umowa o dzieło” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  103. Julia Szychowiak, „Intro” /Biuro Literackie/
  104. Marek Śnieciński, „Podróż do-słowna” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  105. Grzegorz Świątoniowski, „Prometeusz” /Wydawnictwo Mamiko/
  106. Marek Świerad, „Paradox” /Wydawnictwo Bel-druk/
  107. Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, „Wiersze na kartki” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  108. Mirosław Welz, „Po drodze” /Wydawnictwo Lisia Góra/
  109. Adam Wiedemann, „Z ruchem” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  110. Przemysław Wojciech Witkowski, „Głupcy na brzegu rzeki” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
  111. Henryk Wolniak Zbożydarzyc, „Wieczniny”  /Wydawnictwo Miniatura/
  112. Agnieszka Wolny-Hamkało, „Występy gościnne” /Wydawnictwo IGLOO/
  113. Andrzej Wołosewicz, „Każdy Twój krok prowadzi nad Styks” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  114. Maciej Woźniak, „Pocztówki dźwiękowe” /Instytut Mikołowski/
  115. Adam Zagajewski, „Asymetria” /Wydawnictwo a5/
  116. Filip Zawada, „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” /Biuro Literackie/
  117. Marcin Zegadło, „Cały w słońcu” /Dom Literatury w Łodzi/
  118. Piotr Zemanek, „Południk Greenwich” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
  119. Irena Żukowska-Rumin, „Rondo” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach/
  120. Leszek Żuliński, „Ostatnia przeprowadzka” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/

 

Debiut roku

 

  1. Alx z Poewiki, „Kto?” /Fundacja Duży Format/
  2. Anna Augustyniak, „Bez ciebie” /Wydawnictwo JEDEN ŚWIAT
  3. Rafał Derda, „Piąte” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  4. Maciej Filipek, „Rezystory” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
  5. Anna Grabowska, „Migotanie gwiazd i przedsionków” /Miejski Dom Kultury w Radomsku/
  6. Mariusz Jagiełło, „Człowiek z brudnopisu” /Fundacja Duży Format/
  7. Robert Kania „Spot” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  8. Marta Kapelińska, „Poprawiny” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  9. Dominika Kaszuba, „Domy pasywne” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  10. Marcin Kleinszmidt , „Skróty” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  11. Anna Zofia Kosior, „Myśli z przestworu introspekcje liryczne” /Fundacja Duży Format/
  12. Michał Kozłowski, „Gadane” /Księgarnia Akademicka/
  13. Michał Książek, „Nauka o ptakach” /Fundacja Sąsiedzi/
  14. Tomasz Mielcarek, „Obecność” /Dom Literatury w Łodzi/
  15. Anna Mochalska, „Syndrom obcej ręki” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ (w 2013 wydany arkusz poetycki autorki)
  16. Mirosław Mrozek, „Horyzont zdarzeń” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
  17. Patryk Nadolny, „Wyławianie Atlantydy” /Strzeliński Ośrodek Kultury/
  18. Dorota Nowak, „na dwa” /Grupa Literyczna Na Krechę, Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
  19. Rafał Różewicz, „Product placement” /Zeszyty Poetyckie/
  20. Ryszard Słoneczny, „Odczyn” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
  21. Tomasz Smogór, „Ujścia” /Fundacja Duży Format/
  22. Radosław Sobotka, „Imaginarium i inne czynności przyjemne i niepożyteczne” /Fundacja Duży Format/
  23. Dawid Staszczyk, „Log out” /Zeszyty Poetyckie/
  24. Daniel Suchenia, „Pestkowiec” /Fundacja Wspierania Kultury „Ogrody”/
  25. Hanna Wasiak, „Scenariusz na życie z nowotworem…” /Wydawnictwo Poligraf/
  26. Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, „i tu, i tu” /Towarzystwo Słowaków w Polsce/
  27. Dominik Witosz, „Sinusoida uczuć” /Wydawnictwo Książkowe IbiS/
  28. Ewa Włodarska, „Perłofonia” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  29. Urszula Zajączkowska, „Atomy” /Zeszyty Poetyckie/
  30. Piotr Zawadzki, „Defenestracja” /Wydawnictwo Mamiko/
  31. Agnieszka Ziętara, „Stacja o niczym” /Wydawnictwo Mamiko/
  32. Szymon Żuchowski, „Ars amandi, vita brevis”  /Zeszyty Literackie/

 

Komentarze

komentarzy

Powiązane wpisy

Udostępnij