Nowe wiersze Leszka Długosza

Text_2

Ukazuje się nowy tomik wierszy Leszka Długosza – „Ta chwila, ten blask lata cały…” (WL).

O książce napisał sam autor: „Szanowni Państwo,
oto mój najnowszy wybór dawnych i nowych wierszy. Ich liczba nie jest przypadkowa. Składając ten tom na okoliczność moich urodzin, nie mogłem przystać na inną cyfrę. Przychylam się też do opinii, że w tej sytuacji jest to mój wybór nie tylko najbardziej aktualny, ale i reprezentacyjny. Sama okoliczność – rocznica 75 urodzin – uchodzić może za fakt zdumiewający (zwłaszcza dla mnie), wypada mi jednak potwierdzić jego prawdziwość.
W sumie, tak właśnie dzisiaj, poprzez te wiersze, chciałbym się przedstawić, a pytany o marzenia… tak odpowiedzieć. Dobrych chwil życzę przy tej lekturze. Gdyby się okazało, że tak jest, „ale niekoniecznie”… z góry proszę o ekskuzę. Mimo upływu lat nieposkromione nadzieje to skłonności, których wciąż nie udaje mi się powściągnąć.

Leszek Długosz
Kraków w 2016 roku”

Leszek Długosz – poeta, kompozytor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców piosenki poetyckiej w Polsce. Ważna twórczo osobowość dawnej Piwnicy pod Baranami.

Debiutował zbiorem wierszy Lekcje rytmiki (Wydawnictwo Literackie, 1973). Ta chwila, ten blask lata cały… jest jego piętnastym tomem poetyckim.

Komentarze

komentarzy

Powiązane wpisy

Udostępnij