ZABIC

Przypominamy tomik Szczepana Kopyta ZABIC – WBPiCAK.

O książce pisała Kamila Kasprzak: …”poetyka Kopyta osiągnęła już taki stopień dojrzałości, że jej rytm, układ wersów czy użyte środki stylistyczne jak metafory, porównania i wtrącenia, a także chwilami patetyczny i pełen egzaltacji ton – właściwie wpisuje się w najnowszy kanon.

W dodatku jeśli twórczość poety inspiruje też tak zwaną społeczność slamową, to tym bardziej potwierdza fakt, że nie trafia ona w próżnię. I tylko żałować można, że tym razem autor wraz ze swym muzycznym partnerem Piotrem Kowalskim nie pokusił się również o dźwiękową wersję swej publikacji, czyli wspomniany płytomik. Byłoby wtedy jeszcze bardziej atrakcyjnie zarówno w wymiarze artystycznym, gdyż utwory autora Sale, sale, sale bardzo dobrze sprawdzają się jako swoiste protest songi, jak i frekwencyjnym, bo nie od dziś wiadomo, że muzyka bardziej przyciąga odbiorców niż tak „niesprzedawalny produkt” jak poezja.

Oprócz tego przyjemnie byłoby posłuchać choćby kilku wierszy w „piosenkowym wydaniu” wśród których a nuż znalazłby się drugi tak ciężki od bluesowej nuty „Kryzys” czy zaskakujące żwawym tempem „Iuvenes dum sumus”.

Szczepan Kopyt (ur. w 1983 r. we Wrocławiu) – poeta, muzyk. Autor tomów wierszy [yass] (2005), możesz czuć się bezpiecznie (2006), sale sale sale (2009) oraz płytomików buch (2011) i kir (2013), których część muzyczną nagrał w duecie Kopyt / Kowalski. Mieszka w Poznaniu.