Sankcje Jarniewicza

Sankcje – wybór 60 wierszy Jerzego Jarniewicza przygotowany przez Martę Koronkiewicz oraz Pawła Kaczmarskiego ukaże się nakładem Biura Literackiego 21 maja z okazji 60 urodzin autora.

Poeta będzie jednym z głównych bohaterów organizowanego od połowy lat 90. festiwalu Stacja Literatura 23, na którym pojawił się po raz pierwszy dwadzieścia lat temu. Od tamtej pory wszystkie swoje książki poetyckie Jarniewicz wydaje w oficynie Artura Burszty, gdzie wraz z publikacjami przekładowymi ukazało się już 17 tytułów.

Jerzy Jarniewicz urodził się w 1958 roku w Łowiczu. Jest poetą, tłumaczem, krytykiem literackim, wykładowcą literatury angielskiej. W 1982 roku ukończył anglistykę na Uniwersytecie Łódzkim, a w 1984 roku filozofię. W prasie debiutował w 1974 roku; debiut książkowy przypadł na rok 1984. Od 1994 roku autor jest członkiem zespołu redakcyjnego „Literatury na Świecie”. Współpracuje m.in. z „Gazetą Wyborczą” oraz „Tygodnikiem Powszechnym”. Ostatnio opublikował tom szkiców All You Need is Love. Sceny z życia kontrkultury (2016) oraz tom Puste noce. Mieszka w Łodzi.

fot. www.biuroliterackie.pl