Silesius 2020 – lista zakwalifikowanych książek

Lista książek zakwalifikowanych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2020

W kategorii Książka roku:

  1. Anna Adamowicz, Animalia, Biuro Literackie
  2. Andrzej Appel, Uciszenie burzy, Fundacja Duży Format
  3. Marcin Baran & Marcin Sendecki, Koniec wakacji, wydawnictwo j
  4. Justyna Bargielska, Dziecko z darów, Wydawnictwo Wolno
  5. Kacper Bartczak, Naworadiowa, Biuro Literackie
  6. Tomasz Bąk, Bailout, WBPCiAK w Poznaniu
  7. Krzysztof Bencal, Choć mam penisa, będę pieścił i nawracał, wydanie własne
  8. Krzysztof Bencal, Nie mam swej Bohemy, wydanie własne, Ridero
  9. Magdalena Bielska, Torfowy ogród z mostem i tygrysem, WBPCiAK w Poznaniu
  10. Małgorzata Anna Bobak-Końcowa, Papierowe serwetki, Wydawnictwo Anagram
  11. Kazimierz Brakoniecki, Twarze świata, Wydawnictwo FORMA
  12. Monika Brągiel, Wały szkwałowe, Galeria BWA Olkusz
  13. Lucyna Brzozowska, Imago, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  14. Agata Cichy, Piołun, Instytut Mikołowski
  15. Teresa Czyżowicz-Tęcza, Adagio samotności, Wydawnictwo Swello
  16. Damian Dawid, Całe góry wspomnień, Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki
  17. Jacek Dehnel, Najdziwniejsze, Biuro Literackie
  18. Hanna Dikta, Cienie, Fundacja Duży Format
  19. Harry Duda, Pościg zaduszny, Wydawnictwo Anagram
  20. Anna Dwojnych, Wypadki z przypadkami, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  21. Zenon Fajfer, Odlot, Fundacja „Korporacja Ha!art”
  22. Maciej Filipek, Formalina, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  23. Piotr Florczyk, Dwa tysiące słów, Instytut Mikołowski
  24. Darek Foks, Café Spitfire, Wydawnictwo Raymond Q
  25. Darek Foks, Ludzie kultury, Wydawnictwo Warstwy
  26. Ewa Frączek, niedoskonałości, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  27. Mirosław Gabryś, Kres i krach, Instytut Mikołowski
  28. Kamil Galus, Zaduch, K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  29. Adam Gałbas, Donikąd najdalej, Wydawnictwo Mamiko
  30. Rafał Gawin, Jem mięso, Wydawnictwo Convivo
  31. Marta Goluch, Ludzie to słowa, Wydawnictwo Anagram
  32. Konrad Góra, Kalendarz majów, Biuro Literackie
  33. Piotr Grzymałowski, Zabawy z urwisami, Fundacja Duży Format
  34. Joanna Guzik, Ciało obce, Papierowy motyl
  35. Agnieszka Herman, Tło, Wydawnictwo ISSA BOOKS
  36. Jarosław Holden, Sztuka obsługi życia, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  37. Sławomir Hornik, Południe pozdrawia północ, Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza
  38. Tomasz Hrynacz, Dobór dóbr, Wydawnictwo FORMA
  39. Jarosław Jabrzemski, Kiedy poecie śnią się motyle, Fundacja Duży Format
  40. Mariusz Jagiełło, Zdania proste rozłożone, Fundacja Duży Format
  41. Grażyna Janota, Rozrastanie w księżyce, Mysłowicki Ośrodek Kultury
  42. Piotr Jasek, Uważam że cię kocham, Wydawnictwo Wolno
  43. Krzysztof Jaworski, Ceremonia, WBPCiAK w Poznaniu
  44. Łukasz Kaźmierczak, Agresty, WBPCiAK w Poznaniu
  45. Beata Kieras, Epizody mieszane, Fundacja Duży Format
  46. Bogusław Kierc, Osa, Wydawnictwo FORMA
  47. Bogusław Kierc, Rytmy albo wiersze stałe, Wydawnictwo Warstwy
  48. Samantha Kitsch, Siedmiu złodziei, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  49. Sylwester Kołodziejczyk, Zalustrze, Łódzki Dom Kultury
  50. Paweł Konnak Koñjo, Konkurs wiedzy o duszy, WBPCiAK w Poznaniu
  51. Andrzej Kopacki, Inne kaprysy, Wydawnictwo FORMA
  52. Szczepan Kopyt, Na giełdach nadprodukcji pikują akcje przetrwania, WBPCiAK w Poznaniu
  53. Jakub Kornhauser, Dziewięć dni w ścianie, WBPCiAK w Poznaniu
  54. Joanna Koronkiewicz, A jednak boli, Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy
  55. Maciej Kowalewski, ABECEZAR, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”
  56. Urszula Kozioł, Znikopis, Wydawnictwo Literackie
  57. Jerzy Kronhold, Pali się moja panienko, Wydawnictwo Literackie
  58. Marcin Królikowski, Nieludzka ręka, Wydawnictwo w Podwórku
  59. Janusz Krzysztof, Błękit i lazur. Galerie poetyckie, Wydawnictwo Pod Sosnami
  60. Grzegorz Kwiatkowski, Karl-Heinz M., Biuro Literackie
  61. Piotr Lamprecht, Pudełko, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich  Oddział Kraków
  62. Katarina Lavmel, Anturaż, Fundacja Otwartych na Twórczość
  63. Gabriel Leonard, Kiedy śpiewał Cohen…, Oficyna Wydawnicza ATUT
  64. Dominika Lewicka-Klucznik, M+M, Wydawnictwo Mamiko 
  65. Ewa Lipska, Miłość w trybie awaryjnym, Wydawnictwo Literackie
  66. Krzysztof Lisowski, Zaginiona we śnie, Biblioteka Kraków
  67. Piotr Łączyński, Osiołek i jego cień, Stowarzyszenie Promocji Twórczości Villa Foksal
  68. Paweł Łęczuk, small talk, Forever Young Books
  69. Mira Łuksza, Wiersze spod lasu, Fundacja Biała wieża
  70. Cezary Maciej Dąbrowski, Skrawki życia, Oficyna Wydawnicza Volumen
  71. Tomasz Majzel, Osiemnasty, Wydawnictwo FORMA
  72. Grzegorz Malecha, Metonimia, Fundacja Duży Format
  73. Paweł Marcinkiewicz, Do śmierci nieprzespanej, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  74. Piotr Marecki, Cenzobot, Fundacja „Korporacja Ha!art”
  75. Adam Marek, Myszowisko, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  76. Jacek Maria, Przejście podziemne, Fundacja Duży Format
  77. Anna Matysiak, Tiergarten, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  78. Piotr Matywiecki, Wszyscy inni, Instytut Mikołowski
  79. Piotr Maur, Wiersze wagi lekkopółwrednej, Fundacja Kultury AFRONT
  80. Wiktor Mazurkiewicz, Skrawek milczącej połaci, wydanie własne
  81. Jacek Mączka, ksero srebro, K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  82. Maciej Melecki, Bezgrunt, WBPCiAK w Poznaniu
  83. Urszula Michalak, Prawie przedwieczór, Związek Literatów Polskich Oddział w Lublinie
  84. Katarzyna Michalewska, Na granicy śniegu, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  85. Jarosław Mikołajewski, Głupie łzy, Wydawnictwo Literackie
  86. Zbigniew Mikołejko, Kwintet, Fundacja Czarny Karzeł
  87. Monika Milczarek, Uwaga. Nie dotykać, Fundacja Duży Format
  88. Czesław Mirosław, Zabrałem milczenie, daję słowo, Wydawnictwo Mamiko
  89. Piotr Mitzner, Siostra, tCHu
  90. Marcin Mokry, Świergot, Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza
  91. Jacek Mroczek, 50/50, Fundacja Duży Format
  92. Joanna Mueller, Waruj, il. Joanna Łańcucka, Biuro Literackie
  93. Elżbieta Musiał, Gry do-słowne, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
  94. Dariusz Muszer, Wiersze poniemieckie, Wydawnictwo FORMA
  95. Barbara Natalli, Szagale tańczą czyli francuska miłość, Wydawnictwo „Miniatura”
  96. Jolanta Nawrot, Nagliki. Katalog win, WBPCiAK w Poznaniu
  97. Adam Ochwanowski, Wspólna garderoba, Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka
  98. Joanna Oparek, Mocne skóry białe płótna, Instytut Mikołowski
  99. Marzena Orczyk-Wiczkowska, Adult canal, K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  100. Przemysław Owczarek, Ekoton, WBPCiAK w Poznaniu
  101. Beata Patrycja, Martwia, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”
  102. Baranowski Paweł, Obchodzi, K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  103. Kamil Pietrzyk, Formuła Eden, Fundacja Kultury AFRONT
  104. Kinga Piotrowiak-Junkiert, Pieśni Myrmidonu, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  105. Anna Piwkowska, Między monsunami, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
  106. Kacper Płusa, Brzydki charakter. Pisma, Łódzki Dom Kultury – Kwadratura
  107. Yolanda Podejma-Eloyanne, W melancholię wtargnął kot, Wydawnictwo Mamiko
  108. Jurek Przemysław, Z parafii, K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  109. Robert Pucek, Tanka, Wydawnictwo Sic!
  110. Janusz Pyziński, Kardioakordy, Wydawnictwo Pisarze.pl
  111. Maciej Raś, Elegie, Łódzki Dom Kultury
  112. Agnieszka Rautmn-Szczepańska, Święta Helisa od neuronów, Fundacja Duży Format
  113. Krzysztof Rejmer, Zatruta pieśń maku, Manufaktura słów
  114. Maciej Robert, Superorganizm, WBPCiAK w Poznaniu
  115. Bianka Rolando, Stelle, Biuro Literackie
  116. Romualda Romanowska, Borsuk i czarownica, Wydawnictwo Złote pióro
  117. Rafał Różewicz, Po mrok, wydawnictwo j
  118. Robert Rybicki, Pogo głosek, Biuro Literackie
  119. Dorota Ryst, Raport z zimnego kraju, Stowarzyszenie Salon Literacki
  120. Mariusz S. Kusion, Błąd w sztuce, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  121. Bartosz Sadulski, mniej niż jedno zwierzę, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  122. Karol Samsel, Autodafe 2, Wydawnictwo FORMA
  123. Eliza Segiet, Nieparzyści, Wydawnictwo Psychoskok
  124. Anna Skoczylas, Inne, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków
  125. Rafał Skonieczny, Duża muzyka, WBPCiAK w Poznaniu
  126. Michał Sobol, Wieść, Wydawnictwo Nisza
  127. Wanda Spalińska, Dysonanse, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
  128. Agnieszka Sroczyńska, Agape i inne przypadki, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  129. Erazm Stefanowski, Lipcowe anioły, Fundacja Słowo i Obraz
  130. Karina Stempel, Wnioski z badań terenowych, Instytut Mikołowski
  131. Jan Strządała, Ułamek, Wydawnictwo „ARKA 2015”
  132. Bartosz Suwiński, Bura. Notatnik chorwacki, Wydawnictwo FORMA
  133. Krzysztof Szeremeta, czarne poszetki, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  134. Marek Szewczyk, Bajki polskie, Wydawnictwo Mamiko
  135. Marcin Świetlicki, Ale o co ci chodzi, Wydawnictwo Wolno
  136. Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Dwie główne rzeki, WBPCiAK w Poznaniu
  137. Paweł Tomanek, Udane związki, WBPCiAK w Poznaniu
  138. Maciej Topolski, LUXUS, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  139. Jan Tulik, Opisze to noc. 101 pomysłów na uty i haiku, Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne FRAZA
  140. Adam Waga, Urwisko, Wydawnictwo Literackie
  141. Małgorzata Wandasiewicz, Zaznacz wszystko, Pracownia Graficzno-Wydawnicza KKWADRAT
  142. Anna Wieser, Mosty, WBPCiAK w Poznaniu
  143. Karolina Wiktor, Pusto-stan nienawiści, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
  144. Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, Impresje, Fundacja czAR(T) Krzywogońca
  145. Andrzej Wołosewicz, Krajobraz spod zatrzymanych słońc, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”
  146. Marek Wołyński, Moje legendy, Wydawnictwo Anagram
  147. Grzegorz Woźniak, Pejzaż Adalen, Wydawnictwo Aureus
  148. Grzegorz Wróblewski, Runy lunarne,  Wydawnictwo Convivo
  149. Adam Zagajewski, Prawdziwe życie, Wydawnictwo a5
  150. Agnieszka Zajdowicz, Na jeden oddech, Wydawnictwo Mamiko
  151. Grażyna Zambrzycka, Ślady, Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne FRAZA / PFWwK
  152. Kamil Zaszkowski, Przywidzenia, Wydawnictwo Anagram
  153. Tadeusz Zawadowski, Budzik z opóźnionym zapłonem, Fundacja Duży Format.
  154. Adam Zdrodowski, Moon machine, Wydawnictwo Convivo
  155. Elżbieta Zechenter-Spławińska, Kot Moniki, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków
  156. Katarzyna Zechetner, Tam i tutaj, WBPCiAK w Poznaniu
  157. Katarzyna Zwolska-Płusa, vesica piscis, Wydawnictwo Anagram
  158. Joanna Żabnicka, Koniec lata, WBPCiAK w Poznaniu
  159. Agnieszka Żuchowska-Arendt, Gutenmorgen, Fundacja Duży Format
  160. Szymon Żuchowski, Litanie czarnodziurskie, WBPCiAK w Poznaniu
  161. Dominik Żyburtowicz, Klucze uniwersalne, WBPCiAK w Poznaniu
  162. Dominik Żyburtowicz, Remedorium, Fundacja Kultury AFRONT

W kategorii Debiut:

  1. _Jja-, To czego nie widać, wydanie własne
  2. Paulina Adamczyk, Przeszłość chwili obecnej, Wydawnictwo Mamiko
  3. Michał Andruk, To nie jest czas dla poetów, Wydawnictwo Chawendyk
  4. Marta Bijan, Kwiat wielu nocy, Wydawnictwo TAKA KARMA
  5. Paweł Biliński, Część urojona, Fundacja Duży Format
  6. Magda Brzezińska, Pilnowaliśmy szczegółów, Pewne Wydawnictwo
  7. Wioletta Ciesielska, Krańcówka. Litzmannstadt, Miejski Dom Kultury w Radomsku
  8. Kamila Ciołko-Borkowska, Wszystko już było, Wydawnictwo Mamiko
  9. Remigiusz Czyżewski, Spowiadam się sobie, Strzeliński Ośrodek Kultury
  10. Renata Diaków, Umarłam dla ciebie. Nareszcie, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  11. Paweł Gawlik, Utwory zebrane. Tom I, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala
  12. Joanna Gołąbek-Motowidło, Dochodząc, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  13. Paula Gotszlich, Bezdech, Fundacja Duży Format
  14. Jadwiga Graboś, Lekcje rozróżniania, Towarzystwo Edukacji Kulturalnej w Lublinie
  15. Katarzyna Jastrzębska, Przepływy, Wydawnictwo Sowello
  16. Piotr Jemioło, Nekrotrip, Fundacja Kontent
  17. Mariusz Jochemczyk, W poszukiwaniu utraconej afazji, Biblioteka Śląska w Katowicach
  18. Adam Juliusz, W cieniu wielkiej płyty, Manufaktura Słów
  19. Marek Kaczkowski, Wiersze lodu i ognia, Wydawnictwo Anagram
  20. Łukasz Kamiński, 1, Wydawnictwo Nisza
  21. Magdalena Kicińska, Środki transportu, Wydawnictwo Literackie
  22. Mateusz Kiełbas, Chirurgiczne precjoza, Wydawnictwo Mamiko
  23. Mikołaj Konkiewicz, Dystans ucieczki, wydanie własne
  24. Patryk Kosenda, Robodramy w zieleniakach, Fundacja Korporacja Ha!art
  25. Magdalena Kubiak, Słoik z poezją. Wiersze, Wydawnictwo Bernardinum
  26. Maciej Kulis, Wodny Świat, Fundacja Duży Format
  27. Joanna Lewandowska, Trach, Biblioteka Śląska w Katowicach
  28. Monika Lubińska, nareszcie możemy się zjadać, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  29. Maciej Lutyński, Moje pogranicze, Wydawnictwo Media Zet
  30. Nina Manel, Transparty, Biuro Literackie
  31. Anna Mila Milewska, Rozkwitania, Liberum Verbum
  32. Jakub Niedzielski, W przemijaniu ukrywa się nieśmiertelność, Wydawnictwo Sowello
  33. Elżbieta Olak, Otulina, Wydawnictwo FORMA
  34. Joanna Pawlik, Alikwoty, wydawnictwo j
  35. Joanna Pełka-Śmiełowska, Przeciwległe żebro, Fundacja Otwartych Na Twórczość
  36. Kasper Pfeifer, adblock, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  37. Paulina Pidzik, (wejście w las), Fundacja Kontent
  38. Juliusz Pielichowski, Czarny organizm, Instytut Mikołowski
  39. Rafał Pigoń, Światy, Wydawnictwo Mamiko
  40. Martyna Piotrowska, Spadać można równie dobrze w poziomie, Wydawnictwo Mamiko
  41. Anna Prudel, Suma wszystkich myśli, Wydawnictwo Sowello
  42. Jakub Pszoniak, Chyba na pewno, Biuro Literackie
  43. Ada Rączka, Nie róbmy nic, błagam. Ale powiedzmy innym, że robiłyśmy., Fundacja Duży Format
  44. Alicja Rosé, Północ. Przypowieści, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
  45. Ireneusz Ruchniewicz, Miniatury poetyckie czyli rozważania przy wieszaniu prania, Wydawnictwo Stapis
  46. Katarzyna Rybińska, Prefabrykaty, Fundacja Otwartych na Twórczość
  47. Anna Sadzik, Montaż, Wydawnictwo Mamiko
  48. Ida Sieciechowicz, Soundtrack do nagłośnionych wnętrz swing baby swing!, Wydawnictwo Universitas
  49. Janusz Solarz, 47 sonneniziów. Sonety z pierwszej linii, Zaułek Wydawniczy Pomyłka
  50. Wojciech Starzyński, Wiersze, Wydanie własne
  51. Przemysław Suchanecki, Wtracenie, Biuro Literackie
  52. Małgorzata Ślązak, ROLEPLAY/REPLAY, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Łódź
  53. Adrian Tujek, Niebieskie nie schnie, WBPiCAK w Poznaniu
  54. Tomasz Ważny, Godzina wychowawcza, wydawnictwo j
  55. Aleksander Wierny, Sygontka K.I.T., Stowarzyszenie Żywych Poetów
  56. Aleksandra Wiśniewska, Atlas motyli, Wydawnictwo Mamiko
  57. Bożena Worwąg-Semik, Kanefora z defektem błędnika, wydanie własne
  58. Kamila Wójcik, Brak nam, Wydawnictwo Sowello
  59. Anna Zielińska, Dotykam cię i jestem, Głogowskie Konfrontacje Literackie
  60. Monika Żórawińska-Gołoś, Pokój z widokiem na Pałac Kultury, Wydawnictwo Mamiko