Silesius 2021 – lista zakwalifikowanych książek


Lista książek zakwalifikowanych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2021

W kategorii Książka roku:

  1. Anna Adamowicz, Nebula, Biuro Literackie
  2. Anna Augustyniak, Między nami zwierzętami, słowo/obraz terytoria
  3. Jan Baron, Psińco, Wydawnictwo Convivo
  4. Krzysztof Bencal, Elegia na własną śmierć, Wydawnictwo Pisarze.pl
  5. Anna Bernat,  Miłość i drzewa, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Warszawa
  6. Krzysztof Bieleń, Utykanie, Wydawnictwo Mamiko
  7. Marcin Bies, Żale Matki Boskiej pod słupem wysokiego napięcia, Instytut Mikołowski
  8. Roman Bromboszcz, cybernetyczny spin, Wydawnictwo Convivo
  9. Wojciech Brzoska, Ucho środkowe, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  10. Michał Czaja, Rytm alg, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  11. Kajetan Czerwiński, Muzyka z katafalku, wydanie własne
  12. Tomasz Dalasiński, Póki nie żyjemy, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  13. Cezary Domarus, Trax, wydawnictwo j
  14. Andrzej Dorobek, Pieśń nigdy nie brzmi tak samo, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Warszawa
  15. Bogusław Duch, Mniej krwi, Wydawnictwo Convivo
  16. Jacek Dudek, Imiona tkanek, Fundacja Duży Format
  17. Łucja Dudzińska, prze-Myślenie. Brulion personalizowany, Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
  18. Olgerd Dziechciarz, Podest na piedestale, Instytut Mikołowski
  19. Robert Feszak, Osoba Prywatna, Fundacja Kultury AFRONT
  20. Izabela Fietkiewicz-Paszek, Lipiec na Białorusi, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”
  21. Piotr Gajda, Człowiek z halabardą, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi / Dom Literatury w Łodzi
  22. Iza Galicka, Pochylenia, Wydawnictwo Anagram
  23. Danuta Gałecka-Krajewska, Z parku do parku, Oficyna Wydawnicza Volumen
  24. Maria Gibała, Palenie pierza, Wydawnictwo Mamiko
  25. Zdzisława Gierszal, Punkty zaczepienia, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  26. Agnieszka Ginko, Modlitwa spod znaku Ryb, Pro Libris – Wydawnictwo WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
  27. Marta Goluch, ludzie to Słowa, Wydawnictwo Anagram
  28. Żaneta Gorzka, Lekko zdenerwowany awatar wybiega z łazienki około północy, wydawnictwo j
  29. Ryszard Grzyb, Ja, chrząszcz, Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza
  30. Joanna Guzik, Pociąg do Egostanu, Wydawnictwo Papierowy Motyl
  31. Grzegorz Hetman, Pół ciastka, wydawnictwo j
  32. Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Rośliny mięsożerne, Instytut Mikołowski
  33. Barbara Janas-Dudek, Mamidło, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”
  34. Kamila Janiak, Zakaz rozmów z osobami nieobecnymi fizycznie, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  35. Piotr Janicki / Adam Kaczanowski, Spis treści, Wydawnictwo Warstwy
  36. Bogdan Jaremin, Egotyki i niewiersze, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział Kraków
  37. Ewa Jarocka, Cienie piszczących psów, Wydawnictwo Kwadratura
  38. Łukasz Jarosz, Dzień liczby Pi, Fundacja Kultury AFRONT
  39. Zbigniew Jasina, Inaczej przemijam, Wydawnictwo FORMA
  40. Maja Jaszewska, Bardo, Wydawnictwo Anagram
  41. Waldemar Jocher, Pieśni (do_)_WIDZENIA, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  42. Dawid Jung, Spam, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział Kraków
  43. Radosław Jurczak, Zakłady holenderskie, Biuro Literackie
  44. Ewa Kaca, A ja szepcę sobie, Klub Integracji Twórczych. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  45. Tomasz Kacprowicz, Z przetrąconym biodrem, Liberum Verbum
  46. Adam Kaczanowski, Zabawne i zbawienne, Biuro Literackie
  47. Andrzej Kanclerz, Zapominanie albo dla przyjaciół Demi, Tarnowskie Centrum Kultury
  48. Krzysztof Karasek, Wzgórza anarchii, Instytut Mikołowski
  49. Jerzy Kasków, Unde malum? , Wydawnictwo Mamiko
  50. Rafał Kasprzyk, Dychotomia, Fundacja Kultury AFRONT
  51. Piotr Kępiński, Nieoczy, Instytut Mikołowski
  52. Rafał Kierzynka, Między Styksem a Pilicą, Fundacja Kultury AFRONT
  53. Dorota Koman, I jakby mimochodem, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Warszawa
  54. Andrzej Kopacki, Sonety, ody, wiersze dla Marianny, Wydawnictwo FORMA
  55. Aldona Kopkiewicz, Na próbę, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  56. Adam Korzeniowski, Spotkacie Go na Lampedusie, wydanie własne
  57. Andrzej Kosmowski, Ocean zdjął wiatr z moich żagli, Wydawnictwo Anagram
  58. Damian Kowal, Pieśni, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  59. Kasia Koy Kozieczyk, Ostra bezsenność, Fundacja Duży Format
  60. Michał Kozłowski, Cudny chłopak, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  61. Agnieszka Krizel, illusion de vie, Wydawnictwo Anagram
  62. Jerzy Kronhold, Długie spacery nad Olzą, Wydawnictwo Literackie
  63. Justyna Kulikowska, Tab_S, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  64. Gabriela Kurylewicz, Zaśpiew, Fundacja Forma
  65. Ewa Ledóchowicz, Sekwoje, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  66. Adam Leszkiewicz, Apokalipsa psa, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi / Instytut Literatury
  67. Jacek Łukasiewicz, Cięcia, wydawnictwo j
  68. Paweł Wojciech Maciąg, Ratować krew przed zastygnięciem, Wydawnictwo Muzycznie Polihymnia
  69. Marek Maj, Teorie naiwne, Wydawnictwo FORMA
  70. Natalia Malek, Karpaks, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  71. Grzegorz Marcinkowski, Wtedy, Klub Integracji Twórczych. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  72. Adam Marek, Ogród Eowyn, Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
  73. Sławomir Matusz, O rzeczach strasznych i zakazanych, Fundacja im. Jana Kochanowskiego
  74. Anna Matysiak, Wsobne maszynki, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  75. Wiktor Mazurkiewicz, Nadewszystko w granitowej sukience, wydanie własne
  76. Mateusz Melanowski, Pierwsi napotkani, Fundacja czAR(T)
  77. Agnieszka Metelska, Obecność, Wydawnictwo Nisza
  78. Urszula Michalak, Wołanie trzciny nadłamanej, Związek Literatów Polskich Oddział w Lublinie
  79. Katarzyna Michalczak, Tysiąc saun, Wydawnictwo Literackie
  80. Tomasz Mielcarek, Przejazdem, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi / Dom Literatury w Łodzi
  81. Alan Migoń, Perła i cień, Wydawnictwo Anagram
  82. Monika Milewska, Królowa Karnawału, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Warszawa
  83. Piotr Mitzner, Przygody chłopca, tCHu doM wYdawniczy
  84. Anna Mochalska, nie mam pytań, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  85. Monika Mularska-Kucharek, Odnalezione nadzieje, ART OF TRAINING
  86. Michał Murowaniecki, Ojce, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  87. Janusz Muzyczyszyn, Pamiętam cię jutro, wydanie własne
  88. Barbara Natalli, Portret trumienny czyli jak zwykle na blasze, Beta-Druk  
  89. Andrzej Niewiadomski, Tytuł. Wiersze jednego sezonu, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  90. Marcin Niewirowicz, Wszystkie ptaszki, które miałem w garści, Wydawnictwo Nisza
  91. Lesław Nowara, Ość wieloryba, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział Kraków
  92. Franciszek Olejniczak, Kraj obrazy, Wydawnictwo Mamiko
  93. Janina Osewska, Jaśnienia, Fundacja Słowo i Obraz
  94. Tomasz Ososiński, Dom Andersena, Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy
  95. Grzegorz Ostrowski, Przyimki, Wydawnictwo Anagram
  96. Marcin Ostrychacz, Cielenie lodowca, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  97. Dariusz Pado, Urne, Wydawnictwo Austeria
  98. Edward Pasewicz, Sztuka bycia niepotrzebnym, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  99. Antoni Pawlak, Ale bez rozgrzeszenia, Instytut Mikołowski
  100. Aleksandra Perzyńska, Szóste wymieranie, Klub Integracji Twórczych. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  101. Maria Piasecka, i reszta, Wydawnictwo Anagram
  102. Piotr Piątek, Destylat, Galeria Literacka przy Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych  w Olkuszu
  103. Tomasz Pietrzak, Bosiny, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  104. Sebastian Piórkowski, Helikalne przypadki, Liberum Verbum
  105. Yolanda Podejma-Eloyanne, Pomieszane stopy pomieszane języki, Wydawnictwo Mamiko
  106. Jacek Podsiadło, Podwójne wahadło, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  107. Bogdan Prejs, wanna na balkonie, Instytut Mikołowski
  108. Uta Przyboś, Wielostronna, Wydawnictwo FORMA
  109. Piotr Przybyła, Wspólny, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi / Dom Literatury w Łodzi
  110. Teresa Radziewicz, ś, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
  111. Maciej Robert, Co mogło pójść nie tak?, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  112. Bianka Rolando, Ostańce, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  113. Tytus Kamil Rolski, Rosemary Bush Avenue, Wydawnictwo WIDNIK
  114. Joanna Roszak, ploso, Biuro Literackie
  115. Tomasz Różycki, Kapitan X, Wydawnictwo a5
  116. Rafał Rutkowski, Moje oczy to ptaki, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  117. Karolina Sałdecka, Wieżowiec: zero, Bydgoska Fundacja Wolnej Myśli
  118. Karol Samsel, Autodafe 3, Wydawnictwo FORMA
  119. Eliza Segiet, Bardziej by, Wydawnictwo Psychoskok
  120. Marcin Sendecki, Do stu, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  121. Krzysztof Siwczyk, Osobnikt, Wydawnictwo a5
  122. Marek Kazimierz Siwiec, Okno pogody, Wydawnictwo Mamiko
  123. Małgorzata Skałbania, Herasana, Fundacja Duży Format
  124. Barbara Janina Sokołowska, Złamana symetria, Wydawnictwo Mamiko
  125. Janusz Solarz, Dziecinada, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”
  126. Agnieszka Stabro, Lądy tymczasowych przelotów, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Warszawa
  127. Enormi Stationis, Gligamesz. Theatrum Anatomicum. Wydawnictwo PRINT-LAND
  128. Bartosz Suwiński, Nawie, Wydawnictwo FORMA
  129. Mieczysław Szabaga, Na delfijskim etacie, Wydawnictwo Mamiko
  130. Leszek Szaruga, Istnienie, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”
  131. Szymon Szwarc, Cukry złożone, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  132. Mirka Szychowiak, Uwaga, obiekt monitorowany, wydawnictwo j
  133. Iwona Świerkula, Odcienie Fudżi, Wydawnictwo Mamiko
  134. Iwona Świerkula, Szwy, Wydawnictwo Mamiko
  135. Maciej Taranek, Impresariat, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi / Instytut Literatury
  136. Jarosław Trześniewski-Kwiecień, Piwnica Mozarta, Fundacja Duży Format
  137. Elżbieta Tylenda, Księga dusz wędrujących, Wydawnictwo BRYK-ART
  138. Sławomir Walencik, Szczęście spod dywanu, Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” Instytut Bronisława Szlubowskiego
  139. Joanna Wicherkiewicz, Kim jest Zachary, Wydawnictwo Anagram
  140. Robert Wieczorek, Nietrwałe ślady, Fundacja Duży Format
  141. Aleksander Wierny, Częstochowa, Fundacja Duży Format
  142. Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, Przesłuchanie, Klub Integracji Twórczych. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  143. Wojciech Wilczyk, Minimalizm, Wydawnictwo Convivo
  144. Marek Wołyński, Pod ciężarem skrzydeł, Wydawnictwo Anagram
  145. Grzegorz Wróblewski, Tora! Tora! Tora!, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  146. Urszula Zajączkowska, piach, Wydawnictwo Warstwy
  147. Kamil Zaszkowski, Na krawędzi mroku, Wydawnictwo Anagram
  148. Tadeusz Zawadowski, Dopóki budzik tyka, Fundacja Duży Format
  149. Dariusz Adam Zeller, Pocztówka z Pere-Lachaise, Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
  150. Patryk Zimny, Dłuży się miasto, Bydgoska Fundacja Wolnej Myśli
  151. Zdzisław Zyśk, Lirydy, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce

W kategorii Debiut:

  1. Dawid Abramowicz, Holoceńskie, Wydawnictwo Sorus
  2. Wojciech Albiński, Biały mężczyzna, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi  / Dom Literatury w Łodzi
  3. Łukasz Barys, Wysokie słońce, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi / Instytut Literatury
  4. Szymon Białobrzeski, Morelowiec, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce
  5. Anna Błasiak, Kawiarnia przy St. James. Wrena w porze lunchu, Klub Integracji Twórczych. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  6. Joanna Bociąg, Boję się o ostatnią kobietę, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi / Dom Literatury w Łodzi
  7. Sebastian Brejnak, Filo, Wydawnictwo Literackie
  8. Jerzy Buczek, Rwać z radochy mumie grochy, wydanie własne
  9. Marek Bulak, ślina na języku, Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
  10. Ewa Chyra-Szwarc, A co jeśli Jezus miał depresję, Wydawnictwo Mamiko
  11. Marcin Czerwiński, Miniaturzyści esperanto, Wydawnictwo papierwdole
  12. Aleksandra Dańczyszyn, Kochanie, Fundacja Duży Format/Instytut Literatury
  13. Jarosław Dudycz, Czarna skrzynka, Wydawnictwo Convivo
  14. Tomasz Fijałkowski, Strona bierna, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  15. Łukasz Gamrot, Żółć, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi
  16. Żaneta Gorzka, Łokieć jelenia, Wydawnictwo „Wydawnictwo”
  17. Patrycja Maria Gryniewicz, Krawędź czerwieni, Wydawnictwo Mamiko
  18. Ewa Gumkowska, Nie pora umierać, Wydawnictwo Mamiko
  19. Maria Halber, Przejścia, Staromiejski Dom Kultury
  20. Sylwia Jaworska, Mistrzowskie trójki, Biblioteka Śląska w Katowicach
  21. Wioletta Arleta Jaworska, insomnia. podżebrze, Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
  22. Tatiana Jewsiejewa, Porozmawiaj ze mną, proszę, Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
  23. Katarzyna Kaczmarek, Sztuczne Ognie, Fundacja Duży Format
  24. Ian Kemp, That’s All Folks, Fundacja Duży Format
  25. Ka Klakla, Żałoba po kocie, Fundacja Duży Format
  26. Agnieszka Kłos, Wyższa czułość, wydawnictwo j
  27. Kamil Kostner, poślad, Wydawnictwo Narracje
  28. Anna Luberda-Kowal, Perpendykiel, Stowarzyszenie Salon Literacki
  29. Aleksandra Majówka, Cztery stany skupienia, Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
  30. Filip Matwiejczuk, Różaglon, Wydawnictwo Kontent
  31. Katarzyna Nandzik, Kiedy wypowiem, Wydawnictwo Mamiko
  32. Emila Nowak, Dreszcze, Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki
  33. Karol Olejnik, Sub Specie Aeternitatis, Wydawnictwo Ruthenus
  34. Azja Paronom, Drzwi zostaną otwarte, Wydawnictwo Mamiko
  35. Zofia Piłasiewicz, Ćwiczenia z pamięci, Fundacja Sąsiedzi
  36. Marcin Podlaski, Trzysta cytryn do trzeciej potęgi tygrysa, Korporacja Ha!art
  37. Adam Ryszard Prokop, Jedenastemu, Wydawnictwo Media Zet
  38. Weronika Pytlarz, Czyja wina, Wydawnictwo Media Zet
  39. Jakub Riasat, Powiew słów, Wydawnictwo Edytorial
  40. Marian Rodziewicz, Miasto zapomnienia, Wydawnictwo Mamiko
  41. Marta Ewa Romaneczko, Ślizg po banale, Korporacja Ha!art
  42. Lidia Ryś, bez nawigacji, Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
  43. Tomasz Sałek, Przebudzenie, Wydawnictwo Mamiko
  44. Krzysztof Schodowski, Milion depesz stąd, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  45. Patrycja Sikora, Instrukcja dla ludzi nie stąd, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu
  46. Marta Stępniak, Haust, Fundacja Duży Format
  47. Johan Swenson, Parę wierszy naraz, Wydawnictwo DM Sorus
  48. Katarzyna Szaulińska, Druga osoba, Biuro Literackie
  49. Katarzyna Szweda, Bosorka, Biuro Literackie
  50. Martyna Tomczyk, Zajezdnia utrata, Staromiejski Dom Kultury
  51. Aleksander Trojanowski, Parkingi podziemne jako miasta spotkań, Biuro Literackie
  52. Małgorzata Wątor, Przeznaczona, Klub Integracji Twórczych. Stowarzyszenie Żywych Poetów
  53. Aleksandra Wstecz, Kwiaty Rozłączki, Fundacja Korporacja Ha!art