Wolna amerykanka bezsennej poezji

Już dzisiaj o godz. 22:30 w Klubie Wrocławskiego Domu Literatury Proza, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poezji SILESIUS, szalenie trudna do opisania noc pełna lirycznych i muzycznych wrażeń podbitych dwoma poetyckimi agonami.

Happeningi – „Cegła” buduje atmosferę

agon nr 1 – The Battle of 7 Words – czyli literacka bitwa na siedem słów

Prowadzenie: Karol Pęcherz

Konkurs literacki, do którego zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i doświadczenie literackie. Wystarczy trochę odwagi i kreatywności. Zasady: zawodnicy rywalizują ze sobą w parach. Wygrani z każdej pary przechodzą do finału. Każda para losuje kopertę z zestawem zawierającym specjalnie przygotowane 7 słów, które wybierane są z innego wiersza.  Na bazie wylosowanych 7 słów bez ingerencji w ich strukturę gramatyczną (czas, przypadek, tryb) każdy z uczestników musi stworzyć nową kompozycję poetycką i zaprezentować ją publiczności. O zwycięstwie decydują głosy publiczności. Każda osoba z publiczności może głosować dowolną ilość razy. Wygrywa uczestnik, który zdobędzie większą ilość głosów od swojego rywala/rywali. Czas na napisanie utworu to 15 minut.
Uwaga! Zwycięzcy wygrywają nagrody finansowe: 1. miejsce – 500 zł, 2. miejsce – 300 zł, 3. miejsce – 100 zł

agon nr 2 – Coś Nowego

Autorzy: Aldona Kopkiewicz, Joanna Lech, Piotr Przybyła, Szymon Słomczyński, Maciej Taranek, Ilona Witkowska

Muzycy: Karolina Głogowska, Zbigniew Kozera, Maciej Kwarciński, Piotr Rachoń, Karol Skrzypiec, Kuba Słoma