Pracownia poetycka „Silesius”

Darek Foks, tegoroczny laureat Silesiusa za całokształt twórczości, i Andrzej Sosnowski, laureat Nagrody z roku 2008., 16 maja zainaugurują działalność Pracowni poetyckiej „Silesius” . Projektu artystycznego związanego z przyznawaną przez Miasto Wrocław Nagrodą Poetycką SILESIUS.

Pomysłodawcy Pracowni zaprosili nominowanych lub nagrodzonych w konkursie poetów do napisania i publicznego wygłoszenia wykładów pod wspólnym tytułem: Czym jest poezja dziś?

W zamierzeniu pomysłodawców, poeci różnych generacji dialogując lub polemizując ze sobą, zaprezentują swoją wizję poezji w formie manifestu. Zatem diagnoza na temat poezji postawiona zostanie nie przez czytelników czy krytyków, lecz przez samych poetów.

Darek  Foks i Andrzej Sosnowski zaprezentują publiczności swoje teksty w piątek 16 maja 2014 roku o godzinie 18.00 we wrocławskiej Mediatece przy placu Teatralnym 5, na dzień przed przyznaniem tegorocznej Nagrody , otwierając działania Pracowni, która jeszcze w tym roku zamierza odwiedzić inne miasta.

Wykładom będzie towarzyszyć dyskusja moderowana przez Annę Kałużę i Grzegorza Jankowicza, koordynatorów projektu. Wieczór zakończy czytanie wierszy zaproszonych poetów.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Internecie na stronach:

www.biblioteka.wroc.pl oraz www.biblioteka.wroc.pl/mediateka.

W ramach Pracowni odbędą się także warsztaty czytania poezji we wrocławskich liceach. Pracownia Poetycka SILESIUS to element przygotowań Wrocławia do roli Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.