Poezja w Berlinie

Każdego lata Berlin zmienia się w stolicę poezji. Pojawia się tutaj od 100 do 200 poetów. Niewątpliwie poesiefestival berlin to jedna z największych imprez literackich nie tylko w Niemczech ale i w całej Europie.W tym roku festiwal będzie trwał od 5 do 13 czerwca. 

Podobnie jak tradycyjna książka przybiera obecnie różne kształty tak samo zmienia się prezentacja samej poezji, która czasami ociera się tutaj o teatr, musical czy spektakl multimedialny. Na berlińskim festiwalu zobaczymy znanych poetów recytujących swoje wiersze ale ujrzymy także eksperymentatorów.

Co roku wszystkie imprezy gromadzą od 8 do 10 tysięcy widzów. W Berlinie gościli tak znani autorzy jak:  Laurie Anderson, Arnaldo Antunes, Marcel Beyer, Lawrence Ferlinghetti, Durs Grünbein, Friederike Mayröcker, Paul Muldoon, Herta Müller, Michael Palmer, PeterLicht, Silvio Rodríguez, Gerhard Rühm, Derek Walcott and Saul Williams.

W tym roku do stolicy Niemiec przyjadą: Mariusz Grzebalski (spotkanie z autorem „Ulicy Gnostyckiej” i laureatem tegorocznego Silesiusa odbędzie się 6 czerwca, o godz. 19, w Akademie der Kunste)  a także Ursula Andkjaer Olsen (Dania), Paulus Böhmer (Niemcy), Ko Un (Korea), Les Murray (Australia), Alice Notley (USA), Anja Utler (Austria), Phillippa Yaa de Villiers (RPA).

Jedna myśl na temat “Poezja w Berlinie

Możliwość komentowania jest wyłączona.