Literatura na Slot Art Festiwalu

Już jutro w Lubiążu na Dolnym Śląsku rozpoczyna się  festiwal kultury niezależnej Slot Art Festiwal, który potrwa do soboty. Oczywiście nie zabraknie na nim imprez literackich.

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce. Odbędzie się jak co roku, od ponad 10 lat, w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu. W ramach przebogatego, podzielonego na sekcje festiwalu odbywają się koncerty, spotkania, wykłady warsztaty i imprezy dla dzieci.

Ciekawie zapowiada się blok spotkań autorskich. Na festiwalu pojawią się min. nominowany do nagrody „Silesius 2014” w kategorii debiut Maciej Taranek, Tomasz Bąk – poeta dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Jacka Bierezina, Zuzanna Ogorzewska, poetka i slamerka,  Leszek Onak i Piotr Puldzian Płucienniczak, któzry zaprezentują „poezję cybernetyczną” oraz uznani prozaicy Sławomir Shuty, Ziemowit Szczerek.

W ramach bloku imprez literackich będzie można także wysłuchać  ciekawych wykładów połaczonych z warsztatami min. Marcina Czerwińskiego „Słowa, głoski, szumy i trzaski. Krótka opowieść o poezji dźwiękowej” – W trakcie wykładu dowiemy się o znaczącym w poezji europejskiej XX wieku nurcie eksperymentalnym. Mowa będzie o poezji tworzonej nie tyle do czytania, co do słuchania. Wykład zakończy się częścią warsztatową i konkursem na najlepszy wiersz dźwiękowy, który każdy z uczestników przygotuje we własnym zakresie. Rafała Gawina „Poezja meta i fizyczna. Subiektywne wybory wiary” – o różnych obliczach metafizyki we współczesnej poezji.  O  różnych aspektach przekładu literackiego min. wpływie polityki na przekład artystyczny opowie  Jadwiga Skowron 

Szczegóły na stronie http://slot.art.pl