I ty możesz być poetą

W internecie znaleźliśmy ofertę przeznaczoną także dla początkujących poetów. Wydawnictwo Sowello tak się reklamuje:

„Szukasz wydawnictwa i chcesz zadebiutować lub chcesz wydać kolejną książkę, tomik poetycki, możesz zostać naszym autorem. Piszesz do szuflady wiersze, prozę lub innego rodzaju literaturę. Nikogo nie znasz kto mógłby Ci pomóc w ocenie Twojej twórczości. U nas znajdziesz odpowiedź na wiele pytań. Nasze doświadczenie i wiedza umożliwią Ci podjęcie właściwej decyzji.  Do każdego autora podchodzimy indywidualnie. Odpowiadamy na każde zapytanie oraz propozycje.

Przed przystąpieniem do umowy, oceniamy poziomu tekstu. Wystarczy nam przesłać kilka wierszy lub kilkanaście stron książki na podany przez Wydawnictwo Sowello adres meilowy, który Państwo otrzymacie po wypełnieniu formularza kontaktowego. Szczegóły współpracy ustalane są indywidualnie z każdym autorem po zapoznaniu się przez nas z propozycją wydawniczą i jej pozytywnej ocenie.

Po zapoznaniu się z materiałem i decyzji o jego wydaniu rozpoczyna się przygotowanie publikacji. Czas realizacji projektu wynosi dwa miesiące i rozpoczyna się od momentu akceptacji warunków finansowych i podpisania umowy wydawniczej. W przypadku kiedy autor ma sponsora, możemy umieścić jego logo i stosowne informacje na okładce oraz w środku książki. Proponujemy dwa rodzaje umowy z dystrybucją i bez dystrybucji. W przypadku umowy z dystrybucją minimalny nakład druku wynosi 200 egzemplarzy.

Jesteśmy jedną z nielicznych Oficyn, która wprowadza tytuły poetyckie do sprzedaży rynkowej. Wydawnictwo zobowiązuje się do sprzedaży w wybranych księgarniach stacjonarnych i internetowych oraz wprowadzić tytuł do oferty dystrybutorów zewnętrznych. Współpracujemy na terenie całego kraju z najlepszymi księgarniami i hurtowniami książki”.

Niestety cennika na stronie wydawnictwa nie znaleźliśmy…