Hartwig, Herbert, Zagajewski

Ciekawe książki przygotowało na jesień Wydawnictwo a5. Niedawno pisaliśmy o multimedialnym wydaniu wierszy Jerzego Kronholda. Okazuje się, że oficyna przygotowała inne ekscytujące propozycje.

Wielu pewnie ucieszy nowy tom wierszy Adama Zagajewskiego, który kilka dni temu w Serbii odebrał prestiżową Europejską Nagrodę Poetycką im. Petru Krdu .

Tom .Asymetria,  ukaże się w połowie października. Jak zapowiadają wydawcy:
Na zbiór składają się wiersze pełne przestrzeni, powietrza i słońca, odwołujące się do pamięci ludzi i miejsc. Miejsc przywołanych jak pocztówki z wakacji i miejsc ważnych, jak miasto urodzenia. To również zbiór pełen wspomnień o ludziach ( niektóre już znamy, np. wiersz poświęcony Ruth Buczyńskiej) i wzruszających szkiców do portretu rodziców.

W październiku ukaże się także nowa książka Julii Hartwig. Będzie to zbiór rozmów, jakie na przestrzeni kilkunastu lat przeprowadził z Poetką Jarosław Mikołajewski. W tomie Największe szczęście, największy ból znajdzie się również wspomnienie Julii Hartwig o Józefie Czechowiczu.

Z okazji przypadającej 29 października tego roku 90. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta Wydawnictwo zapowiada także wznowienie zbioru próz poety pt. Król mrówek. Prywatna mitologia.