Happy Kaczanowski

 

„Happy end” zawiera wszystkie dotąd wydane książki poetyckie Adama Kaczanowskiego, nowe wiersze, teksty pisane pod pseudonimem oraz dramat napisany wraz z Andrzejem Szpindlerem. Książkę wydaje WBPiCAK.

„Gdzieś pomiędzy duszną metafizyką Micińskiego a nadmiernie ufnym dziennikarstwem ekonomicznym można natrafić na pasmo z Kaczanowskim. Gorąco ci je polecam.”
Piotr Janicki

Adam Kaczanowski (ur. w 1976 r.) poeta, prozaik, performer. Debiutował w 1994 r. w „FA-arcie” i „Nowym Nurcie”. Jego utwory publikowano również w takich czasopismach jak „bruLion”, „Czas Kultury”, „Kresy”. W 1997 r. kwartalnik „Opcje” wydał jego arkusz poetycki pod tytułem Czarna skrzynka. W 1999 r. w serii Biblioteka „Czasu Kultury” ukazał się tomik Życie przed śmiercią. W 2000 r. otrzymał Medal Młodej Sztuki w kategorii literatura. Dłuższe utwory prozatorskie publikuje od 1998 r. w miesięczniku „Twórczość”. Jego pierwsza powieść Bez końca została wybrana przez Instytut Książki do reprezentowania Polski na Festiwalu Pierwszej Powieści w Kilonii w maju 2006 r. Wydał m.in. tomy wierszy Stany (2005), Sośnicki. Szary człowiek (2006), Nowe zoo (2008), Szkielet małpy (2010). Mieszka w Poznaniu.