Foks i Suska jadą do Moskwy

Tegoroczny laureat „Silesiusa” Darek Foks wraz z Dariuszem Suską   2 i 4 grudnia wezmą udział w spotkaniach autorskich w Moskwie i Petersburgu, zamykających polsko-rosyjski projekt „Ambasadorzy Poezji”

Ambasadorzy Poezji 1. Polsko-Rosyjskie Spotkania Poetów to projekt, który realizowany jest przy współpracy Biura Literackiego, Legnickiej Biblioteki Publicznej, Miasta Legnica, Instytutu Polskiego w Moskwie, Moskiewskiego Instytutu Książki oraz Konsulatu Honorowego RP w Sankt Petersburgu.

Jutrzejsze spotkanie odbędzie się w a w Bibliotece im. Turgieniewa w Moskwie. 4 Grudnia poeci wystąpią w Konsulacie Generalnym RP w Petersburgu.

Darek Foks urodził się w 1966 roku w Skierniewicach. poeta, prozaikiem, scenarzysta. Tegoroczny laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2014) za całokształt twórczości a także m.in. głównej nagrody Konkursu na Brulion Poetycki (1993), Nagrody im. Natalii Gall (1999), Nagrody TVP Kultura (2006) za książkę „Co robi łączniczka”, nominowaną również do Nagrody Literackiej Gdynia (2006).

Dariusz Suska urodził się w 1968 roku w Złotoryi. Poeta. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz informatykę. Za tomik „Wszyscy nasi drodzy zakopani” otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2002), był też nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Książka „Cała w piachu” znalazła się w finale Nike. Dariusz Suska jest autorem siedmiu tomów poetyckich.

Źródło: Instytut Książki