Wiersze na zakładkach

Redakcja wrocławskiego Magazynu Materiałów Literackich „Cegła” nie przestaje nas zaskakiwać. Ukazał się właśnie jej nowy, 30 numer jak zwykle w niecodziennej formie.

„Cegła” przybierała już formę paszportów, podkładek pod piwo, opłatków wigilijnych, które można było po lekturze zjeść … Tym razem jest to zestaw zakładek do książek z wierszami poetów różnych pokoleń: Piotra Sommera,Bohdana Zadury, Marcina Świetlickiego, Andrzeja Sosnowskiego, Johna Cage’a ( w przekładzie Andrzeja Sosnowskiego), Ilony Witkowskiej, Marcina Sendeckiego, Tadeusza Pióro, Krzysztofa Jaworskiego, Szczepana Kopyta, Krzysztofa Śliwki, Kamila Zająca, Karola Maliszewskiego, Piotra Janickiego i Dominika Bielickiego.

Magazyn ukazał się w nakładzie 300 egzemplarzy. Rozdawany jest bezpłatnie jako dodatek do książek kupionych we wrocławskiej księgarnii „Tajne komplety”. Osoby spoza Wrocławia mogą go otrzymać pocztą po wpłaceniu 15 złotych  darowizny  na konto Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza – wydawcy magazynu Cegła. Uzyskane fundusze wykorzystane będą na pokrycie kosztu przesyłki i realizacje zadań i celów statutowych.