Jubileuszowy Port

Warto sobie zarezerwować czas na ostatni weekend kwietnia i udać się do Wrocławia na jubileuszowy 20 Port Wrocław. Z mniejszą ilością fajerwerków niż dotychczasowe ale nie mniej, niż tamte, bogaty w treść.

W dużej części tegoroczny Port będzie wspominkowy. We Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie można słuchać starych i nowych wierszy blisko czterdziestu polskich poetów, którzy w ciągu dwóch dekad  uczestniczyli w poprzednich edycjach festiwalu.

Tegoroczny Port to czternaście wydarzeń, w tym przypomnienie cyklu „Barbarzyńcy i nie” z Darkiem Foksem, Krzysztofem Jaworskim i Grzegorzem Wróblewskim – uczestnikami pamiętnego wieczoru w legnickim zakładzie w fryzjerskim z 1997 roku. Przypomniane zostaną także inne legendarne wieczory legnicko- wrocławskiej imprezy jak „Dom bez kantów” Tadeusza Pióry, Andrzeja Sosnowskiego i Fantomasa z 1998 roku,  wieczór autorski Bohdana Zadury z 1998 roku, w trakcie którego autor serwował naleśniki a także festiwalowe spotkanie Ryszarda Krynickiego z udziałem Zbigniewa Macheja z roku 1999.

Ponadto jak co roku prezentacje nowych biurowych książek Justyny Bargielskiej, Joanny Mueller, Julii Szychowiak, Marcina Sendeckiego i innych.

Wystąpia także: Julia Fiedorczuk, Konrad Góra, Mariusz Grzebalski, Łukasz Jarosz, Bogusław Kierc, Urszula Kozioł, Tomasz Majeran, Bartłomiej Majzel, Piotr Matywiecki, Krystyna Miłobędzka, Anna Podczaszy, Szymon Słomczyński, Dariusz Suska, Adam Wiedemann i Adam Zdrodowski.

Osobne wydarzenia poświęcono „wrocławskim wielkim” Tymoteuszowi Karpowiczowi i Tadeuszowi Różewiczowi.

Szczegółowe informacje na stronie Biura Literackiego