Slot Art Festival 2015

7 lipca w Lubiążu na Dolnym Śląsku rozpoczyna się  festiwal kultury niezależnej Slot Art Festival, który potrwa do 11 lipca. Oczywiście nie zabraknie na nim imprez literackich.

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce. Odbędzie się jak co roku, od ponad 10 lat, w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu. W ramach przebogatego, podzielonego na sekcje festiwalu odbywają się koncerty, spotkania, wykłady warsztaty i imprezy dla dzieci.

Jak co roku ciekawie zapowiadają się spotkania literackie. Z czytelnikami spotkają się między innymi:

Klara Nowakowska, nominowana do „Silesiusa” za tom Niska rozdzielczość,

Oleksij Czupa – pochodzący z Donbasu ukraiński pisarz i dwujęzyczny poeta (ukraiński i rosyjski). Autor dwóch zbiorów poezji i czterech książek prozy – 10 słów o Ojczyźnie, Menele Donbasu, Bajki mojego bunkra. Przez długi czas pracował jako maszynista w jednej z kopalń w Donbasie, po agresji rosyjskiej został uchodźcą,

profesor Stanisław Bereś – redaktor „Telewizyjnych Wiadomości Literackich” (TVP 2); juror literackich nagród Nike i Angelus; redaktor serii Biblioteka Narodowa, który opowie o przygotowywanym kolejnym tomie swoich cenionych rozmów z pisarzami,

Poeta i publicysta Tomasz Jastrun spróbuje „odświeżyć wizerunek” swojego ojca Mieczysława Jastruna i przybliżyć jego poezję.

Jak co roku odbędą się też warsztaty poetyckie prowadzone przez Marcina Czerwińskiego oraz Slam Poetry Night.

Dokładny program na stronie festiwalu.