Miasteczko literackie Kołobrzeg

Dziś w Kołobrzegu rozpoczyna się pierwszy z trzech wakacyjnych Portów Literackich. W programie trzydniowej imprezy spotkania poetyckie, gry terenowe , koncert, projekcje filmów i poetyckie atrakcje dla dzieci.

Centrum wydarzeń będzie bulwar im. Jana Szymańskiego, gdzie  między 7 a 9 lipca powstanie Miasteczko literackie z księgarnią, kawiarnią, plenerową sceną i placem zabaw dla dzieci a Pomnik Zaślubin Polski z Morzem przemianowany zostanie na Pomnik Zaślubin z Poezją.

W Kołobrzegu z czytelnikami spotkają się min. Ryszard Krynicki Jerzy Jarniewicz, Marta Podgórnik, Szymon Słomczyński, Julia Szychowiak oraz tegoroczna debiutantka Bronka Nowicka, którzy zaprezentują wiersze ze swoich najnowszych książek.

Dla dzieci przygotowano widowisko teatralne na podstawie tomu Jacka Podsiadły Przedszkolny sen Marianki w wykonaniu sześcioletniego Kazia Sponge’a, Anny Makowskiej-Kowalczyk i Marcina Sosińskiego oraz dwanaście poetycko-graficznych duetów najlepszych współczesnych polskich twórców i ilustratorów z książki Sposoby na zaśnięcie.

Na nadmorskiej scenie wystąpią autorzy przed debiutem książkowym, poeci z Kołobrzegu oraz uczestnicy konkursu na jeden wiersz. Wystarczy napisać tekst, wrzucić go do jednej z czterech specjalnych skrzynek rozlokowanych w mieście i przyjść pod pomnik 7 lipca. Nagrodą jest dwudniowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Leda SPA.

W programie ponadto koncert zespołu Pustki, poetyckie filmy oraz wystawy. Więcej o programie tutaj