Z Herbertem w podróży

Wszystkim podróżującym miłośnikom poezji przypominamy, że trwa konkurs fotograficzny „Czytanie w podróży – czytanie świata” inspirowany poezją Herberta.

 Co czytamy w podróży? Rozkłady jazdy, przewodniki, książki, które zabraliśmy ze sobą? Czy może  krajobrazy, miejsca, spotkanych ludzi? I w jaki sposób czytamy, będąc w podróży? Uważnie, intensywnie, z pasją? Czy – przeciwnie – od niechcenia, leniwie, niedbale? Czy czytanie bywa podróżą? Czy w podróży – przez świat, przez życie – można obyć się bez czytania? Czy bycie w podróży do czytania zachęca? A może sama podróż jest formą lektury?

Do odpowiedzi na te – i podobne – pytania, jakie stawia przed nami twórczość Zbigniewa Herberta, zapraszamy wszystkich, którzy poprzez fotografię chcieliby włączyć się w namysł nad różnymi aspektami „czytania w podróży” oraz nad złożonymi i nie zawsze oczywistymi relacjami, które łączą „podróż” z „lekturą” i „czytanie” z „byciem w podróży”  – czytamy w komunikacie  jego organizatora – Fundacji im. Zbigniewa Herberta.  Inspiracją do nadesłanych prac powinny być podróżne wiersze Zbigniewa Herberta: Obłoki nad Ferrarą, Podróż do Krakowa, Głos i inne.

Zdjęcie z podróży, będące refleksją nt. jednego z wyżej wymienionych wierszy, lub innego utworu Zbigniewa Herberta, należy wysłać na adres mailowy pan.cogito@fundacjaherberta.com lub zamieszczając je w komentarzu pod postem konkursowym na profilu Herbert. Pan Cogito na Facebooku.  Zdjęcie powinno być zapisane w formacie .jpg, .jpeg lub .png.

Prace można nadsyłac do 7 września 2015 roku.

Nagrodami w konkursie są: tomy poezji oraz prozy Zbigniewa Herberta oraz iPhone 6 i aparat cyfrowy Sony.

Więcej informacji: http://fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/455-konkurs-fotograficzny-czytanie-w-podrozy-czytanie-swiata