Pocztówki legnickie

W wydawnictwie FA-art ukazał się ciekawy tom wierszy Grzegorza Tomickiego „Pocztówki legnickie”.

Pocztówki…” zawierają cztery dwunastowierszowe poematy: Legnica, Europa, Ameryka i Świat.

Grzegorz Tomicki: „Jak widać po tytułach, starałem się w nim zawrzeć jakieś bliżej nieokreślone i ryzykowne „wszystko”. Z jakim skutkiem, Czytelnik może przekonać się sam”.

Książka dostępna w dwóch wersjach: elektronicznej oraz papierowej.

Karol Maliszewski napisał: To świetna książka, doskonale  skomponowana, bogata w niuanse psychologiczne, liryczne, filozoficzne. Od tych wierszy nie można się oderwać i da się je czytać na różne sposoby. Czytelnicy o nawet sprzecznych poglądach będą w stanie odnaleźć się w tym języku, w tej inteligencji i w tej melancholii…

Dariusz Ciupiński: Największe prywatne odkrycie moje to poemat Grześka Świat. Proponowano mi już wiele, ale nigdy wszystkiego.

Grzegorz Tomicki: krytyk literacki, poeta, publicysta. Stale współpracuje z miesięcznikami „Twórczość” i „Odra” oraz kwartalnikiem „FA-art”. Wcześniej m.in. wzorcarz liczników elektrycznych; żołnierz służby zasadniczej (obecnie starszy szeregowy rezerwy); elektromonter urządzeń przemysłowych; elektryk, konserwator i montażysta w Muzeum Miedzi; sprzedawca książek; stypendysta; wykładowca; dziennikarz, redaktor, korektor.

Opublikował tomy wierszy:- 1998 – Miasta aniołów (Instytut Wydawniczy Świadectwo, Bydgoszcz),- 2001 – Zajęcia (Wydawnictwo Zielona Sowa / Studium,   Kraków),- 2015 – Pocztówki legnickie (Wydawnictwo FA-art, Katowice).

W przygotowaniu:- Po drugiej stronie lustra. O poezji Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego (Wydawnictwo Forma),- Wymiary obcości. Szkice o literaturze reportażowej i nie tylko (wydawcy poszukiwany).

Mieszka w Legnicy.