Port Literacki rusza w świat

W najbliższych tygodniach Port Literacki odwiedzi pięć kolejnych europejskich miast oraz odbywające się w nich festiwale. To również pożegnanie z Portem Literackim zapowiedziane przed kilkoma miesiącami przez jego organizatorów Biuro Literackie.

Pierwsze na trasie są dwie Europejskie Stolicy Kultury. Ubiegłoroczna Ryga oraz tegoroczna – Pilzno. W Rydze wystąpią Martyna Buliżańska, oraz laureaci „Silesiusa” Marcin Sendecki i Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, który także 12 września będzie gościem  jednego z największych i najważniejszych na świecie wydarzeń literackich – Literaturfestival Berlin.

Kolejnym przystankiem poetyckiej trasy jest Wilno. Tam pojadą laureaci  „Połowu” Katarzyna Fetlińska oraz Szymon Słomczyński. W stolicy Litwy dzień z Portem Literackim (zaprezentowane zostaną m.in. filmy z konkursu Nakręć wiersz) zaplanowany został na 18 września. W Wilnie swoją premierę będzie mieć najnowsza książka Katarzyny Fetlińskiej Sekstaśmy.

Wojciech Bonowicz oraz Justyna Bargielska zaprezentują się w Pradze oraz w Taborze na festiwalu Tabook. Wydarzenia kolejno 30 września oraz 1 i 2 października. Wizycie Wojciecha Bonowicza (podobnie jak Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego w Berlinie) towarzyszyć będzie premiera książki z przekładami wierszy.

Wydarzenia we wrześniu w Stroniu Śląskim oraz w grudniu w Izraelu będą krajowym i zagranicznym finałem Portu Literackiego.