Poeci w szkołach

W tym roku Nagrodzie im. Wisławy Szymborskiej towarzyszy program edukacjny„Warsztaty słowa”, skierowany do szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest zachęcenie uczniów do czytania poezji.

W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań warsztatowych, w których, w szkołach średnich w miastach poniżej 100 tysięcy mieszkańców udział wezmą poeci nominowani do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej z 3 ostatnich lat: Justyna Bargielska, Wojciech Bonowicz, Krystyna Dąbrowska, Jacek Dehnel, Łukasz Jarosz, Mariusz Grzebalski, Roman Honet, Jakobe Mansztajn, Jacek Podsiadło, Maciej Robert, Michał Sobol. Część z tych spotkań będzie rejestrowana i później udostępniana na kanale YouTube Fundacji im. Wisławy Szymborskiej.

Drugą częścią projektu są konkursy dla uczniów szkół średnich w trzech kategoriach:na tekst krytyczny na temat poezji XX wieku, plakat promujący czytelnictwo,fanpage na Facebooku promujący poezję

Na zwycięzców czekają nagrody: czytniki Kindle, szkolenie z zakresu social media; a dla szkół: pakiet książek do biblioteki szkolnej o wartości 1500 zł. Dla nauczycieli koordynujących konkursy sieć księgarni Matras przygotowała bony podarunkowe.

Przygotowano także pomoce dla nauczycieli. Na stronie Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w zakładce Dla szkół znaleźć można  pakiet scenariuszy, ćwiczeń, tematów wypracowań opartych na poezji nominowanych.

Szczegółowe informacje o całym projekcie na stronie internetowej:
http://nagrodaszymborskiej.pl/dla-szkol.html