Ostatni Port Literacki

W piątek 25 września w Stroniu Śląskim w Kotlinie Kłodzkiej rozpocznie się pożegnalna impreza Portu Literackiego, który po 20 latach kończy swoją działalność. Biuro Literackie przejmie na dwa dni starą stację PKP w Stroniu Śląskim, w której mieści się Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury.

Stronie Śląskie odwiedzą min znakomici poeci: Ryszard Krynicki, Zbigniew Machej, Dariusz Sośnicki i Marta Podgórnik, którzy wezmą udział w prezentacji antologii „100 wierszy polskich stosownej długości” oraz premierowych książek: „Przekreślony początek”, „Mroczny przedmiot podążania”, „Spóźniony owoc radiofonizacji” i „Zawsze”.

Ponadto w programie:

Otwarty dla każdego piszącego konkurs jednego wiersza, w którym nagrodami są: weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Leda Spa **** w Kołobrzegu oraz kosmetyki zestaw kosmetyków. Gra terenowa „Kolej na poezję

Zajęcia dla dzieci z udziałem rysownika Tomasza Brody Anny Makowskiej- Kowalczyk, Kazia Sponge’a oraz Zbigniewa Macheja, na których zaprezentowana zostanie m.in. książka „Sposoby na zaśnięcie” z wierszami współczesnych polskich poetów i rysunkami znanych polskich ilustratorów.

Odbędzie się także  debata „Jak uczyć współczesnej literatury na lekcjach języka polskiego”, do udziału w której organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych nauczycieli i wykładowców.

W czytaniach premierowych książek: „Nie”, „Sekstaśmy”, „Kardonia i Faber” oraz „Dwupłat” udział wezmą: Konrad Góra, Katarzyna Fetlińska, Łukasz Jarosz i Szymon Słomczyński.