Dwie nowe książki Marcina Świetlickiego

Jak zapowiada krakowskie wydawnictwo EMG, jesienią ukażą się dwie nowe książki Marcina Świetlickiego, laureata „Silesiusa”  za całokształt twórczości z roku 2012.

Pierwsza z nich to Zło, te przeboje, to pierwszy pełny zbiór piosenek autora „Zimnych krajów”. Sam Marcin Świetlicki zapowiada ją tak:

W książce, którą trzymacie Szanowni Państwo w swoich rączkach, znajduje się prawie cała moja twórczość piosenkowa. Niektóre z tych tekstów były wcześniej wierszami, a może nawet nimi nadal pozostają, mimo ocierania się o kulturę zgniłą i niską. Lwia część, to oczywiście piosenki nagrane przeze mnie z zespołem Świetliki, ale jest tu również wiele owoców moich zdrad macierzystego zespołu z innymi wykonawcami. Nazbierało się tego przez lata sporo, część tekstów nigdy nie była zapisana (naliczyłem ich około 40), inne opublikowane były w innej, czasem krańcowo innej formie, więc chyba trzeba tę książkę potraktować nie jako kolejny wybór, ale jako oryginalne i integralne dziełko.

Premiera książki 14 października.

Drugą z zapowiadanych książek i wydawca, i autor okrywają mgłą tajemnicy. Na swojej stronie wydawca nie informuje nawet czy to poezja czy proza. Nam jako pierwszym, za pomocą zmyślnych podstępów, udało  się to ustalić. Druga z zapowiadanych książek to zupełnie nowy tom wierszy!