Szlak Rafała Wojaczka

Twórczość Rafała Wojaczka będzie jednym z głównych wątków programu tegorocznego wrocławskiego „Bruno Schulz Festiwal”, który odbędzie się w dniach 13-18 października.

Obok dyskusji i prelekcji, o których będziemy osobno informować,  na dużą atrakcję festiwalu zapowiada się  wycieczka po Wrocławiu szlakiem Rafała Wojaczka.

Przez ostatnie sześć lat swojego życia mieszkał we Wrocławiu. Wpisał się w to miasto. Odcisnął na nim swoją legendę. Żywą do dziś. A nawet z dekady na dekadę wciąż bardziej żywą. Napisał tu swoje najlepsze rzeczy i tu umarł śmiercią samobójczą lub tylko przypadkową przy pozorowaniu samobójstwa – Rafał Wojaczek (1945-1971) – pisze pomysłodawca i przewodnik wycieczki poeta i pisarz Jacek Bierut.

Wycieczka rozpocznie się w miejscu, w którym Wojaczek  z reguły kończył swoje eskapady po mieście  – na wrocławskim Dworcu Głównym, gdyż tam właśnie znajdowała się działająca do północy knajpa.  Ponadto szlak prowadzi przez kilka miejsc związanych nie tylko z Rafałem Wojaczkiem ale także innymi wrocławskimi artystycznymi  legendami  – awangardą, festiwalami jazzowymi czy undergroundem jak choćby „Pałacyk”, nie istniejące już knajpa „Cyganeria”, Klub MPiK na placu Kościuszki,  Klub Dziennikarza, Klub Związków Twórczych, teatry Laboratorium Jerzego Grotowskiego i „Kalambur”.

Szczegółowy opis wycieczki znajdziemy na stronie dolnośląskosc.pl

Wyprawa szlakiem poety odbędzie się 14 października .Miejsce i czas zbiórki: 14.10.2015 godzina 11.00- Dworzec PKP przy kasach. .Czas spaceru: 11.00-15.00

Zgłoszenia uczestnictwa w spacerze można wysyłać na maila: bsf.wro@o2.pl