Jak promować poezję?

W ramach projektu Versopolis, – platformy promującej poezję Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na dwa dni dyskusji o poezji.

8 października odbędzie się debata Poszukiwanie czytelnika. Co to znaczy promować poezję? z udziałem wydawców poezji, a 9 października spotkanie z młodymi europejskimi twórcami: Christophem W. Bauerem z Austrii, Kristiną Hocevar ze Słowenii, Maud Vanhauwaert z Belgii, Aivarasem Veiknysem z Litwy i Davidem Vikgrenem ze Szwecji.

Versopolis to poświęcona poezji platforma literacka, której celem jest wspieranie młodych europejskich twórców i promocja ich twórczości poza granicami ojczystych krajów. Projekt Versopolis jest tworzony przez jedenaście europejskich festiwali poetyckich, w tym Festiwal Europejski Poeta Wolności organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej.

W debacie na temat promowania poezji wezmą udział wydawcy i redaktorzy, m.in. Irek Grin (Wydawnictwo EMG, kurator programu literackiego Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016), laureat „Silesiusa” 2014 Mariusz Grzebalski  (WBPiCAK w Pozaniu), Grzegorz Jankowicz (juror „Silesiusa”) i Konrad Kęder (FA-art – wydawnictwo i kwartalnik). Dyskusję poprowadzi Zofia Król (Dwutygodnik).

Z okazji spotkania IKM wydaje trójjęzyczny wybór wierszy każdego z zaproszonych autorów. W tomikach znajdziemy wiersze przełożone na język polski, a także, dostępne już na stronie internetowej Verspolis, tłumaczenia na język angielski oraz oryginalne wersje utworów. Wybory wierszy będą dystrybuowane nieodpłatnie podczas spotkania i konkursów organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej.

Debata Poszukiwanie czytelnika. Co to znaczy promować poezję
8 października 2015 roku, godz. 19.00
Sień Instytutu Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40
Spotkanie z poetami
9 października 2015 roku, godz. 19.00
Restauracja Grand Cru, ul. Rycerska 11–12