Pożegnanie z Biurem Literackim

Po sześciu latach obecności na wrocławskim rynku Biuro Literackie żegna się z Przejściem Garncarskim i w najbliższą sobotę podsumuje swoją działalność podczas imprezy „Port Literacki po godzinach – Finał”.

Program całodniowej imprezy jest bogaty. We Wrocławiu pojawi się 30 twórców.

Swoje nowe książki promować będą:  laureaci „Silesiusa” Marcin Sendecki i Darek Foks oraz Jerzy Jarniewicz. Z czytelnikami spotkają się także autorzy, którzy debiutowali w Porcie Literackim latach 2007-2015. Katarzyna Fetlińska, Łukasz Jarosz, Bronka Nowicka i Szymon Słomczyński, którzy zaprezentują tomy SekstaśmyKardonia i FaberNakarmić kamień i Dwupłat oraz laureaci 10. edycji Połowu: Kacper Adamus, Justyna Charkiewicz, Michał Domagalski, Paweł Kobylewski, Grzegorz Marcinkowski, Bartosz Popadiak, Sylwia Rząca i Adrian Tujek, których wiersze wydano w almanachu Poetyckie debiuty 2014-2015

Ponadto przygotowano spotkanie poświęcone ostatnim wierszom Tadeusza Różewicza, pochodzących z arkusza Ostatnia wolność oraz zbioru Znikanie z udziałem z udziałem Andrzeja Zawady, Jana Stolarczyka i Jacka Gutorowa.

W programie imprezy także widowisko dla dzieci, wystawa oraz debata wokół nietłumaczonych do tej pory na język polski arcydzieł światowej literatury.

Imprezie towarzyszyć będzie tradycyjnie sprzedaż książek. Więcej informacji znaleźć można na stronie portliteracki.pl oraz facebookowym profilu BLiterackie. Wstęp na wszystkie wydarzenia w tym także koncert jest bezpłatny.