O Różewiczu w Oslo

W ramach odbywającego się w lutym w Norwegii festiwalu z pogranicza literatury i filmu: Oslo Poetry Film 2016 – Festival of Digital, Visual and Performative Poetry odbędzie się organizowana przez Biuro Literackie prezentacja polskiej poezji.

W związku z planowaną w tym roku  w Norwegii publikacją tomu wierszy Tadeusza Różewicza w przekładzie Agnes Banach, postanowiono przybliżyć norweskiej publiczności sylwetkę poety oraz pokazać, w jakim stopniu twórczość autora Kartoteki oddziałuje na współczesnych polskich twórców. W ramach prezentacji twórczości autora „Kartoteki” oprócz prelekcji i dyskusji, odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego Artura Burszty i Jolanty Kowalskiej Dorzecze Różewicza zrealizowanego przez Biuro Literackie w koprodukcji z TVP Wrocław.

Jedną z uczestniczek norweskiej imprezy będzie także  niedawno debiutująca wydanym przez Biuro tomem Nakarmić kamień Bronka Nowicka. Jest ona nie tylko wrażliwą poetką uprawia także twórczość audiowizualną i to właśnie jej miniatury filmowe będą zaprezentowane w Oslo.

Współorganizatorem prezentacji w Norwegii jest Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo