Nowe wiersze Leszka Długosza

Ukazuje się nowy tomik wierszy Leszka Długosza – „Ta chwila, ten blask lata cały…” (WL).

O książce napisał sam autor: „Szanowni Państwo,
oto mój najnowszy wybór dawnych i nowych wierszy. Ich liczba nie jest przypadkowa. Składając ten tom na okoliczność moich urodzin, nie mogłem przystać na inną cyfrę. Przychylam się też do opinii, że w tej sytuacji jest to mój wybór nie tylko najbardziej aktualny, ale i reprezentacyjny. Sama okoliczność – rocznica 75 urodzin – uchodzić może za fakt zdumiewający (zwłaszcza dla mnie), wypada mi jednak potwierdzić jego prawdziwość.
W sumie, tak właśnie dzisiaj, poprzez te wiersze, chciałbym się przedstawić, a pytany o marzenia… tak odpowiedzieć. Dobrych chwil życzę przy tej lekturze. Gdyby się okazało, że tak jest, „ale niekoniecznie”… z góry proszę o ekskuzę. Mimo upływu lat nieposkromione nadzieje to skłonności, których wciąż nie udaje mi się powściągnąć.

Leszek Długosz
Kraków w 2016 roku”

Leszek Długosz – poeta, kompozytor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców piosenki poetyckiej w Polsce. Ważna twórczo osobowość dawnej Piwnicy pod Baranami.

Debiutował zbiorem wierszy Lekcje rytmiki (Wydawnictwo Literackie, 1973). Ta chwila, ten blask lata cały… jest jego piętnastym tomem poetyckim.