Selfie na tle rzepaku

Już niebawem do rąk czytelników trafi kolejny tom z nowej poetyckiej serii 22 – zapowiada Biuro Literackie. Wiersze podróżne – Selfie na tle rzepaku Justyny Bargielskiej.

Po publikacji niewielkich rozmiarów książek Jacka Dehnela (Seria w ciemność), Romana Honeta (rozmowa trwa dalej) i Julii Szychowiak (Naraz), idealnie nadających się do zabrania ze sobą w wakacyjną podróż, swój autorski wybór wierszy przygotuje autorka Bach for my baby. Będzie to już czwarta pozycja w nowym cyklu wydawniczym Biura Literackiego.

Technikę poetycką Bargielskiej dobrze zdefiniowała Marta Koronkiewicz, pisząc o tomie Szybko przez wszystko, zbierającym trzy pierwsze zbiory wierszy poetki: „Świat liryczny jest miejscem pełnym wszystkiego: ludzi i zwierząt, życia i śmierci, zadumy i śmiechu – elementy tych kategorii łączą się u poetki w sposób dowolny i zaskakujący, jak w niekontrolowanym śnie”.

Justyna Bargielska – poetka i pisarka. Debiutowała w 2003 roku tomem Dating sessions. Następnie opublikowała China Shipping (2005), a w 2009 roku Dwa fiaty, za które dostała Nagrodę Literacką Gdynia. Laureatka III edycji konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego (2001) i nagrody specjalnej w konkursie im. Jacka Bierezina (2002). Jej wiersze były tłumaczone na słoweński i angielski.