Koty w Mleczarni

W najbliższy czwartek, 13 października, we wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia odbędzie się prapremiera recitalu “Koty. Podręcznik użytkownika” na podstawie popularnych wierszy Tomasza Majerana.

„ Koty. Podręcznik użytkownika”, to zbiór zabawnych, smutnych, czasem gorzkich wierszy o kocim żywocie, krótkim, ale jakże bogatym. To książka miejscami wirtuozowska, bo oprócz przeglądu kocich charakterów i postępków mamy też tu przekorny przekrój wielu technik poezjowania.

Podzielony na szereg lekcji kurs obsługi kiciusia albo jak kto woli „sierściucha”to  dzieło pisane od lat kilkunastu, nieustannie uzupełniane. Z wielu poetów, którzy postanowili rozgryźć kota, tylko Majeran dostrzegł, że kilka wierszy to może wystarczyć co najwyżej do uwiedzenia kobiety ale na opisanie kociej natury to zdecydowanie za mało. Na to potrzeba lat obserwacji, tysięcy puszek whiskas i wielu kotów.

Muzykę do 11 wierszy Majerana, które opowiadają o kocim życiu od narodzin do śmierci, skomponował Michał Wandzilak – znakomity pianista, znany z wielu projektów zespołu Świetliki. Oficjalnie przedstawienie nosi podtytuł „opera kameralna”, ale – jak przyznają sami twórcy – jest to raczej opera post-kraut-nowofalowo-punkowa.

Na scenie w Mleczarni wystąpią:

Adrian Adam Kąca – struny głosowe

Michał Wandzilak – instrumenty klawiszowe, gitara

Krzysztof Stachura – gitara elektryczna

Maciej Sadowski – gitara basowa

Tomasz Koper – perkusja

Wydarzenie organizowane jest w ramach Bruno Schulz Festival oraz Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wstęp wolny.

Klubokawiarnia Mleczarnia

Włodkowica 5, Wrocław

13 października, godz. 22.30

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1112748572107980/