Tkanka Natalii de Barbaro

W Wydawnictwie Literackim ukaże się drugi tomik poetycki Natalii de Barbaro – Tkanka. 

Bronisław Maj: „Poezja Natalii de Barbaro zajmuje na tle dzisiejszej nowej poezji polskiej miejsce zupełnie osobne — i wysokie. Tkanka to zbiór – zbiór precyzyjnie, wyraziście skomponowany! – świetnych, oryginalnych, mocnych i pięknych wierszy”.

Tkanka to drugi – po świetnej, nagradzanej  Ciemni – tom poetycki Natalii De Barbaro. Trzydzieści pięć wierszy, w których autorka (będąca również cenionym psychologiem społecznym) z niezwykłą precyzją konstruuje świat złożony z chwiejnych, na pół symbolicznych, na pół abstrakcyjnych znaczeń.

Czytanie tych tekstów wywołuje wrażenie obcowania z kruchym absolutem, z czymś idealnie wyważonym. Może się wydawać, że zmiana jednego zaimka sprawi, że cała misterna konstrukcja runie. Sen, droga, ślady jako krótkotrwałe przejawy istnienia, przemijanie, zabliźnianie się, zamazywanie śladów, kwiaty, ogród jako przestrzeń afirmatywna – to motywy, które dominują w tym tomie.

Natalia de Barbaro podarowała nam wiersze tak osobiste, że stają się uniwersalne.

Natalia de Barbaro,(rocznik 1970, z wykształcenia psycholog społeczny) zadebiutowała w 2010 roku w „Zeszytach Literackich” książką poetycką pt. Ciemnia, za którą otrzymała Nagrodę im. Konstantego Jeleńskiego za najlepszy debiut poetycki. Jest też autorką poradnika dotyczącego kampanii wyborczych (wyd. Znak). Tkanka to drugi tom wierszy autorki.