Przez zwierciadło

Eseistyczny tomik Jarosława Marka Rymkiewicza czyli „Przez zwierciadło” (wydawnictwo Evviva L’arte). 

„Czy wierzysz, że za pięć minut Bóg może (jeśli zechce) powiedzieć jedno słowo i wtedy wszystko, co cię otacza i co widzisz, zostanie zdmuchnięte: za pięć minut nie będzie tego stołu i tego komputera, tych drzew i dachów za oknem oraz tego okna, a ty zostaniesz uniesiony w obłoki, których też nie będzie. To i tylko to jest, może być sprawdzianem wiary”.

Jarosław Marek Rymkiewicz w swym eseistycznym tomiku zawarł refleksje towarzyszące osobistej lekturze Nowego Testamentu. Myśli zawsze ciekawe, często zaskakujące, a nawet wstrząsające, nie pozostawiają czytelnika obojętnym. Książka była wydana wcześniej przez wydawnictwo Znak.

Jarosław Marek Rymkiewicz (ur. 1935) poeta, eseista, dramaturg i krytyk literacki. Pierwszy tom wierszy – Konwencja – wydał w 1957 roku.

Zajmuje się także tłumaczeniem. Tłumaczył m.in. poezję amerykańską – Thomasa S. Eliota, Wallace Stevensa, oraz hiszpańską – Federico García Lorca, Pedro Calderón de la Barca.

W roku 2003 został laureatem Nagrody Literackiej Nike za tom wierszy Zachód słońca w Milanówku. Jest pracownikiem Instytutu Badań Literackich PAN.