Wiersze dla dzieci Stanisława Grochowiaka

Wiersze dla dzieci  Stanisława Grochowiaka z ilustracjami Gosi Herby już w sprzedaży (wydawnictwo Warstwy). 
Publikacja stanowi wznowienie dwóch tomów z poezją dziecięcą wydanych w latach 70. ubiegłego wieku: To było gdzieś i Biały bażant. Klasyczne już wiersze dla starszych czytelników będą przyjemną podróżą w czasie do lat dziecięcych, z kolei przed młodszymi otworzą świat nieskrępowanej poetyckiej zabawy słowem.
Na szczególną uwagę zasługuje szata graficzna książki. Gosia Herba – mieszkająca we Wrocławiu artystka – zadbała, by strona wizualna książki nie tylko przywodziła na myśl polską szkołę ilustracji, ale także by korespondowała z poezją Grochowiaka. Efekt końcowy przerasta najśmielsze oczekiwania.

Stanisław Grochowiak urodził się 24 stycznia 1934 r. w Lesznie. Przez pewien czas mieszkał we Wrocławiu, następnie przeniósł się do Warszawy. Debiutował w 1951 r. w piśmie „W oczach młodych”. Pierwszy tom – Ballada rycerska – Grochowiak wydał pięć lat później. W tym samym roku, publikacji doczekała się jego pierwsza powieść, Plebania z magnoliami. W 1961 r. wydano dramat Szachy.

Publikował powieści (Plebania z magnoliami, Trismus, Karabiny), opowiadania (Lamentnice, Prozy), dramaty (Szachy; Partita na instrument drewniany; Hrabina sowa bosonoga-cejlońska, czyli mumia w Badewanie; Król IV. Obrazy historyczne; Chłopcy; Rzeczy na głosy; Księżyc; Okapi), poematy (Totentanz in Polen, Allende), felietony i artykuły krytyczne.

Zmarł 2 września 1976 r. w Warszawie.