Dąbrowski po angielsku

Nakładem Zephyr Press ukazała się właśnie druga książka poetycka Tadeusza Dąbrowskiego w języku angielskim, zatytułowana Posts.

Autorką przekładów jest Antonia Lloyd-Jones. Posłowie napisał Joshua Weiner. Już od dwóch dni Dąbrowski bierze udział w spotkaniach promocyjnych swojej książki, które odbywają się między innymi w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Baltimore, Cambridge.

Tadeusz Dąbrowski – ur. w 1979 r., poeta, eseista, redaktor dwumiesięcznika literackiego „Topos”, dyrektor artystyczny festiwalu Europejski Poeta Wolności. Jego wiersze przetłumaczono na 20 języków. Wydał: „Wypieki” (1999), „e-mail” (2000), „mazurek” (2002), „Te Deum” (2005, 2008), „Czarny kwadrat” (2009) oraz „Pomiędzy” (2013). Laureat m.in. Nagrody Kościelskich (2009), nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” (2010). Jego niemiecki tomik „Die Bäume spielen Wald” w przekładzie Renate Schmidgall trafił na prestiżową listę „Lyrik-Emfehlungen” („Rekomendacji poetyckich”) otrzymał także nagrodę Horst-Bienek-Förderpreis,przyznawaną przez Bayerische Akademie der Schönen Künste. Obecnie przebywa w Szwajcarii na stypendium „Writer in Residence”, ufundowanym przez Literaturhaus Zürich.