Podręcznik naukowy dla onironautów

Robert Rybicki przy wsparciu Dawida Mateusza szykuje Podręcznik naukowy dla onironautów, który będzie miał swoją premierę w Biurze Literackim na początku 2018 roku.

Tom podsumowujący 20 lat pracy twórczej „Ryby” zawiera wiersze zebrane znakomitego i wciąż niewystarczająco docenianego poety. Na zbiór składają się zarówno wydane tomiki: Kod genetyczny, Epifanie i katatonie, Motta robali, Stos gitar, Gram, mózgu, masakra kalaczakra, Dar Meneli, jak i utwory rozproszone m.in. w pismach literackich: „Nowej Okolicy Poetów”, „Arkadii”, „Arteriach”, „Helikopterze”, „artPapierze”, „Małym Formacie”.

Robert Rybicki urodził się w 1976 roku w Rybniku. Jest poetą, krytykiem literackim, redaktorem, organizatorem imprez poetyckich. Obecnie mieszka w Krakowie gdzie „regularnie wyszydza gusty czytelnicze zgorzelami wierszy zebranymi w tomidła o obcesowych tytułach”. W tym roku nakładem Biura Literackiego ukazał się tom Dar Meneli, a autor był we wrześniu 2016 roku po raz kolejny (wcześniej jako uczestnik projektu „Poeci na nowy wiek” w 2010 roku) gościem festiwalu wydawnictwa.