Pamięć zewnętrzna

Pamięć zewnętrzna Radosława Jurczaka to pierwsza książka z serii „Poezja z nagrodami”, w której będą ukazywać się jako e-booki wyróżnione nagrodami tomiki współczesnych poetów i poetek – zapowiada Biuro Literackie, wydawca e-booka.

Jurczak to laureat Konkursu im. J. Bierezina (2015) za debiutancki tom otrzymał Silesiusa (2017). Zawierający 33 wiersze zbiór poetycki został doceniony m.in. za nowatorskie podejście do współczesnego, XXI-wiecznego wiersza polskiego, wyrastającego z silnej tradycji gatunkowej. Wydawcą książki w wersji papierowej jest Dom Literatury w Łodzi wraz z Tłocznią Wydawniczą Ach Jo.
  
Radosław Jurczak urodził się w 1995 roku. Studiuje filozofię i informatykę (MISH UW). Jest uczestnikiem Połowu oraz festiwalu Stacja Literatura. Mieszka w Łomiankach. Kolejne książki z cyklu „Poezja z nagrodami” dzięki współpracy Biura Literackiego i najważniejszych polskich wydawców będą ukazywać się co trzy tygodnie. Partnerem akcji jest virtualo.pl, które zapewnia dystrybucję e-booków Biura Literackiego do wszystkich najważniejszych księgarń sprzedających książki elektroniczne w Polsce.

fot. www.biuroliterackie.pl