Poza sezonem

23 lipca ukaże się w Biurze Literackim Poza sezonem Michała Domagalskiego – laureata Połowu z 2015 roku oraz projektu Pierwsza książka z 2017 roku. 

To druga po Raporcie wojennym Agaty Jabłońskiej publikacja wydana przy wsparciu funduszu ustanowionego przez rodzinę Tomasza Pułki. Oficjalna premiera książki odbędzie się podczas wrześniowego festiwalu Stacja Literatura 23.

„Erudycja Autora nie pozostawia wątpliwości” – pisała o twórczości Domagalskiego przy okazji Połowu w 2015 roku Marta Podgórnik. „Żadnego efekciarstwa, paralele i nawiązania dzieją się jakby mimochodem, nie są celem same dla siebie. Ujmuje mnie i uwodzi uderzający wręcz szacunek Autora do słów, świadomość zamieszkania w języku, ostrożna czułość, z jaką się go z jednej strony używa, z drugiej – jest się jego żywotnym przedłużeniem; dożywotnim dłużnikiem”.

Michał Domagalski urodził się w Ostrzeszowie w 1982 roku. Jest publicystą, krytykiem, redaktorem w portalu Wywrota. Jako poeta debiutował w almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2014–2015. Mieszka i pracuje jako nauczyciel w Poznaniu. Jest dwudziestym pierwszym debiutantem w Biurze Literackim, gdzie swoje pierwsze książki opublikowali m.in.: Sławomir Elsner, Julia Fiedorczuk, Agata Jabłońska, Łukasz Jarosz, Dawid Mateusz, Bronka Nowicka, Szymon Słomczyński i Julia Szychowiak.

fot. Biuro Literackie