Kora, Kora. A Planety szaleją

„”Kora, Kora. A Planety szaleją”” (Agora) Kamila Sipowicza  – biografia Kory (1952-2018), jednej z najlepszych wokalistek polskiej sceny rockowej, oparta na wydanej w 1998 r. książce „”Kora i Maanam – podwójna linia życia””. 

Artystka szczerze i otwarcie opowiadała w niej o wielu osobistych sprawach i ważnych dla niej kwestiach. W książce „”Kora, Kora.”” zostały rozwinięte niektóre wątki pojawiające się w wydaniu sprzed ponad 20 lat m.in. dzieciństwo spędzone w domu dziecka, najważniejsze postaci w życiu Kory, stosunek Kory do narkotyków, mniejszości seksualnych i seksu. Pojawiają się także zupełnie nowe – pierwsza miłość, udział artystki w show „”Must Be the Music””, znaczenie rodziny w jej życiu, narodziny wnuka i wiele innych.

Magdalena Środa o książce:  Kora – kobieta fascynująca, a nawet więcej: kobiecość sama, kobiecość wolna, nieokiełznana i ekspresyjna. A więc: Kora pisze o sobie, dziecku w sobie, kobiecie w sobie, o życiu kobiety i o facetach oraz o sprawach naprawdę ważnych. Pisze również o sprawach mniej ważnych. Bo któż zna kryteria tego, co naprawdę w życiu ważne? Ta książka to krótka biografia, zapis pewnego etapu intymno-publicznego życia, ale przede wszystkim opis istotnych warstw naszej rodzimej kultury. To jeden z kluczy do jej zrozumienia, równie niezbędny jak „”Wesele”” Wyspiańskiego czy „”Ferdydurke”” Gombrowicza. To również klucz do zrozumienia fenomenu samej Kory. A kto nie przeczyta, ten trąba!