Salon Silesiusa: Barbara Klicka

13 marca 2019 w klubie Proza Wrocławskiego Domu Literatury odbyło się spotkanie z Barbarą Klicką, znakomitą poetką, laureatką m.in. Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i Nagrody Literackiej Gdynia. Rozmowa, którą poprowadziła Agata Matkowska, dotyczyła przede wszystkim prozatorskiego debiutu Klickiej, powieści Zdrój.

O autorce:
Barbara Klicka – poetka, pisarka i animatorka kultury. Autorka trzech książek poetyckich, powieści Zdrój i poematu scenicznego Elementarz wystawionego na scenie Teatru Narodowego w Warszawie w reżyserii Piotra Cieplaka. Zdarzało jej się również bywać redaktorką, dramaturżką i autorką tekstów piosenek. Za książkę poetycką nice uhonorowana Silesius. Wrocławska Nagroda Poetycka i Nagroda Literacka Gdynia.

O książce:
Zdrój opowiada o młodej kobiecie, która znajduje się na turnusie uzdrowiskowym w Ciechocinku. Sanatorium okazuje się miejscem pełnym pułapek, rytuałów i sekretów, a bohaterka mimo wielu wysiłków nie potrafi zrozumieć reguł rządzących zdrojowym światem. Wszystko w tej opowieści rozgrywa się na pograniczu zdrowia i choroby, a także codzienności szpitala i jego mrocznych zakamarków.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.