Voo Voo i „Placówka’44”

1 sierpnia mija 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach uroczystości z tym związanych, nieznane wiersze warszawskich powstańców zaprezentuje w piątek na specjalnym koncercie zespół Voo Voo wraz z zaproszonymi artystami. Tego dnia będzie też miała premierę płyta z tymi utworami.

Wiersze, które będzie można wysłuchać na koncercie zostały napisane na  konkurs poetycki pod nazwą Placówka ’44, który został ogłoszony podczas Powstania Warszawskiego, w sierpniu 1944 roku na Pradze.

Na płycie „Placówka ’44” znajduje się 12 utworów skomponowanych przez muzyków z zespołu Voo Voo, tj. Wojciecha Waglewskiego, Mateusza Pospieszalskiego, Karima Martusewicza i Michala Bryndala. Teksty to właśnie w większości opracowania wierszy nadesłanych na wspomniany konkurs ale także inne utwory powstałe w okresie Powstania Warszawskiego.

Materiał zawarty w albumie to pełna refleksji i emocji poetycka opowieść o Powstaniu Warszawskim. Pokazuje ona wiele aspektów tego wydarzenia i prezentuje różne perspektywy spojrzenia na Sierpień 1944 roku. Zespół zaprosił do współpracy przedstawicieli młodego pokolenia muzyków. Na płycie usłyszymy: Tomka Makowieckiego, Justynę Święs (The Dumplings) , Barbarę Derlak (Chłopcy Kontra Basia), Organka, Barbarę Wrońską (Pustki).

Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu koncertów, adresowanych do młodej publiczności, „Pamiętamy’44” jakie  Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje od początku swojej działalności.

Koncert „Placówka ’44” odbędzie się 24 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. Bilety do nabycia w przedsprzedaży (w kasie Muzeum oraz on-line) lub bezpośrednio przed koncertem.