Poezja w Berlinie

Text_2

Każdego lata Berlin zmienia się w stolicę poezji. Pojawia się tutaj od 100 do 200 poetów. Niewątpliwie poesiefestival berlin to jedna z największych imprez literackich nie tylko w Niemczech ale i w całej Europie.W tym roku festiwal będzie trwał od 5 do 13 czerwca. 

Podobnie jak tradycyjna książka przybiera obecnie różne kształty tak samo zmienia się prezentacja samej poezji, która czasami ociera się tutaj o teatr, musical czy spektakl multimedialny. Na berlińskim festiwalu zobaczymy znanych poetów recytujących swoje wiersze ale ujrzymy także eksperymentatorów.

Co roku wszystkie imprezy gromadzą od 8 do 10 tysięcy widzów. W Berlinie gościli tak znani autorzy jak:  Laurie Anderson, Arnaldo Antunes, Marcel Beyer, Lawrence Ferlinghetti, Durs Grünbein, Friederike Mayröcker, Paul Muldoon, Herta Müller, Michael Palmer, PeterLicht, Silvio Rodríguez, Gerhard Rühm, Derek Walcott and Saul Williams.

W tym roku do stolicy Niemiec przyjadą: Mariusz Grzebalski (spotkanie z autorem „Ulicy Gnostyckiej” i laureatem tegorocznego Silesiusa odbędzie się 6 czerwca, o godz. 19, w Akademie der Kunste)  a także Ursula Andkjaer Olsen (Dania), Paulus Böhmer (Niemcy), Ko Un (Korea), Les Murray (Australia), Alice Notley (USA), Anja Utler (Austria), Phillippa Yaa de Villiers (RPA).

POLECAMY

Komentarze

komentarzy

Powiązane wpisy

Udostępnij